Web zprávy

Maturanty by mohly pustit do škol testy ze slin. Termín je ale nejasný

„V současné době uvažujeme zejména o testování nejrizikovější skupiny, což jsou středoškoláci, maturanti. Je snahou zjistit, jakým způsobem by bylo možno toto provést zejména s pomocí testů, které by byly méně invazivní, než které se dosud provádějí, to znamená ze slin,“ řekl Blatný.

Ministr Plaga už dříve sdělil, že doufá, že budou testy k dispozici během několika týdnů. V Česku jsou podle něj dvě firmy, které testy vyvíjejí. Záležet bude mimo jiné i na tom, kdy dostanou povolení od ministerstva zdravotnictví.

Důležitá bude také logistika, například u maturantů by šlo o 100 tisíc studentů, kteří by měli být pravidelně třeba jednou týdně testováni.

Většina žáků a studentů byla od března ve školách jen pár týdnů. Vláda v pátek rozhodla, že v pátém stupni opatření budou moci chodit do škol i závěrečné ročníky základních a středních škol a upraví se také provoz malotřídek.

O případném návratu prvního stupně by se mohlo rozhodnout podle vývoje epidemie ve středu 27. ledna, nevrátí se ale do škol dříve než v únoru. Blatný v neděli hovořil o půlce února, pokud počty hospitalizovaných klesnou pod 3000. Nyní je v nemocnicích přes 5600 lidí s covidem.

Také přečtěte

Seychely se za dva týdny otevřou turistům

V lednu Seychely oznámily, že budou přijímat jenom naočkované turisty. Podle nového sdělení však postačí …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště