Web zprávy

Měli byste vědět: Jak se připravit na zavlečení nákazy dítětem ze školy?

Návrat do školy a podpora imunity u dětí 

U dětí je větší pravděpodobnost, že infekce může být nezjištěna nebo nediagnostikovaná. Ovlivnit vstup do školy u nakažených dětí, které o tom ani nemusí tušit, bohužel nedokážeme. Můžeme však docílit toho, aby imunitní systém našich dětí byl co nejlépe připraven na útoky mikroorganismů.

Fyzická aktivita, slunce a vitamíny na podporu imunity

Podobně, jako je tomu u nás dospělých, cvičení, strava a sluneční záření jsou nejlepším způsobem, jak podpořit imunitu.

Myslete však i na dostatek

  • spánku: když dítě trpí nedostatkem spánku, může mít celkově snížený průtok krve do mozku. To způsobuje narušení koncentrace a oslabení imunitního systému;
  • fyzické aktivity: nejen cvičení, ale i hry s kamarády či procházka může dětem pomoci zůstat zdravější a šťastnější;
  • vitamínů: mnohé děti nemají v denním příjmu dostatek potřebných vitamínů a minerálů.

Bydlíte společně s rodiči?

Obavy o zavlečení nákazy mohou nabírat na síle, pokud bydlíte ve společné domácnosti se svými rodiči. Právě nejohroženější skupinou v souvislosti se šířením viru jsou lidé vyššího věku a pacienti s chronickými onemocněními.

Podpora imunity u starších osob

Podle studií děti ve věku od 6 až do 13 let projevují méně příznaků COVID-19 než ostatní. Život pod jednou střechou s prarodiči však nemusí nutně znamenat, že budete starší členy domácnosti držet v nucené izolaci. Poskytněte jim, stejně jako svým potomkům, podporu jejich imunity a udělejte maximum pro zachování jejich zdraví.

Pokud si přece jen chcete být jistější, sáhněte i po vitamínech a minerálech, které hrají důležitou roli při posilování imunity.

Které doplňky stravy dokáží posílit zdravou obranyschopnost?  

Za vyzkoušení určitě stojí betaglukan. Je to polysacharid, který se přes stěny tenkého střeva dostává do krevního řečiště, kde posiluje imunitní buňky. Ty se následně dokáží lépe vázat na patogen a zvyšují tak imunitu.

Co se týče vitamínů a minerálů, je ideální zvolit si jeden doplněk stravy, který obsahuje všechny potřebné složky v jedné dávce. Nemusíte se tak trápit polykáním několika tablet ráno nebo večer. Doporučujeme například Daily Complex. Už název naznačuje, že se jedná o pečlivě vybranou kombinaci vitaminů a minerálů pro každý den. Zinek, vitamín C, selen, vitamíny skupiny B, „déčko“, hořčík, železo a další se postarají o účinný přísun důležitých živin.

Všechny důležité vitamíny na imunitu najdete na jednom místě –  v
e-shopu Zerex.Také přečtěte

Ani obří baterie nestačí na konkurenci. Test Realme 7i

Trh s levnými telefony zažívá v posledních měsících nárůst konkurenčního boje. Větší značky se už …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *