Web zprávy

Měli se sejít s Cichanouskou, místo toho je podvedl imitátor. Dánští poltici se stali obětí žertu | iROZHLAS

Dánští zákonodárci omylem jednali prostřednictvím konferenčního hovoru s osobou, která se vydávala za vůdčí osobnost běloruské opozice Svjatlanu Cichanouskou, uvedl ve čtvrtek podle agentury Reuters dánský parlament. Dánští politici došli k závěru, že se stali obětí žertu neznámého imitátora či imitátorky původem z Ruska.Kodaň

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítSvjatlana Cichanouská | Foto: Sviatlana Tsikhanouskaya Headquarters | Zdroj: Reuters

Dánský parlament v prohlášení uvedl, že členové výboru pro zahraniční věci hovořili 40 minut s osobou, která předstírala, že je Svjatlana Cichanouská, než byl hovor zničehonic přerušen. Spolupracovníci Cichanouské, která se nedlouho po své účasti v prezidentských volbách z 9. srpna uchýlila z Běloruska do Litvy, uvedli, že aktivistka se žádného podobného jednání neúčastnila. Výbor tedy došel k závěru, že šlo o vtip.


Cichanouská vyzvala na Slovensku EU k jednotě v postoji k Bělorusku. Sejde se i s Čaputovou


Číst článek

Jeho předseda Aastrup Jensen také upřesnil, že jednání bylo původně zamýšleno jako videokonference, imitátorka ale řekla, že jí nefunguje kamera, a hovor se tak uskutečnil bez obrazu. V diskusi nebyly zmíněny žádné citlivé informace.

Ruský podezřelý

Člověk, který si takto z dánských zákonodárců vystřelil, nejspíš pochází z Ruska, podle Jensena na to alespoň ukazuje jeho počítačová adresa. Ruský komik Vovan, který společně s kolegou vystupujícím pod pseudonymem Lexus dokázal podobným způsobem nachytat řadu celebrit a světových politiků, agentuře Reuters sdělil: „Je možné, že s tím máme něco do činění. Více podrobností bude příští týden.“

Cichanouská kandidovala v srpnových prezidentských volbách proti dlouholetému běloruskému vůdci Alexandru Lukašenkovi. Podle oficiálních výsledků získala 10,1 procenta hlasů, mnozí se však domnívají, že ve skutečnosti získala více hlasů než Lukašenko, kterého volební komise prohlásila za vítěze. Od doby, kdy Cichanouská v srpnu odjela z Běloruska, se setkala s řadou významných evropských politiků včetně francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, německé kancléřky Angely Merkelové nebo slovenské prezidentky Zuzany Čaputové.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Osahávání bez svléknutí není sexuální útok, rozhodla indická soudkyně

Případ se týkal 39letého muže, který měl v prosinci 2016 osahávat 12letou dívku. Podle soudních …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *