Web zprávy

Méně Čechů v Chorvatsku. Kvůli pandemii klesl počet turistů o 61 procent


Počet přenocování se za tři čtvrtletí snížil o 49,1 procenta 52,4 milionu. Z toho počet přenocování zahraničních turistů klesl o 53,6 procenta na 42 milionů.

Podle počtu přenocování byli největší skupinou zahraničních turistů Němci. Počet přenocování německých turistů klesl o 38,4 procenta na 12,5 milionu. Čeští turisté byli čtvrtou největší skupinou, před ně se dostali Slovinci a Poláci. Počet přenocování českých turistů klesl o 34,3 procenta na 3,5 milionu, uvedla agentura APA. Chorvatsko patří tradičně mezi nejoblíbenější zahraniční destinace Čechů.

Cestovní ruch se na hrubém domácím produktu Chorvatska podílí zhruba pětinou. Loni příjmy z cestovního ruchu činily více než 10,5 miliardy eur (283,7 miliardy korun).

Chorvatsko po koronavirové krizi otevřelo pro turisty neoficiálně hranice na počátku května. Příchozí museli prokázat „hospodářský zájem“ pro cestu do země, což byla i rezervace pobytu. Koncem května pak země plně otevřela hranice pro občany deseti zemí Evropské unie, mezi nimi i Česka.

Také přečtěte

Před deseti lety začalo v Egyptě arabské jaro. Nyní se ukazuje, že dopadlo jinak, než lidé chtěli | iROZHLAS

Egypt nasadil stovky policistů na ostrahu hlavního káhirského náměstí Tahrír. Přesně před deseti lety na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *