Web zprávy

Merkelová se bojí přírůstku nakažených v Německu. Bez zásahu jich podle ní může být i 19 tisíc denně | iROZHLAS

Německá kancléřka Angela Merkelová se obává rychlého šíření koronaviru v zemi, bez dalšího zásahu očekává i více než 19 tisíc nových případů denně. Podle deníku Bild to premiérka v pondělí prohlásila při videokonferenci s vedením své Křesťanskodemokratické unie (CDU). Infekce v Německu podle údajů Institutu Roberta Kocha (RKI) sílí, denní bilance je ale ve srovnání s jinými evropskými zeměmi včetně České republiky výrazně nižší.Berlín

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítPodle Merkelové musí Německo infekci rychle zadržet. | Foto: Hannibal Hanschke | Zdroj: Reuters

Za neděli RKI zaznamenal 1192 nově nakažených koronavirem. Toto číslo je nízké oproti údaji za pátek, kdy se nakazilo 2507 lidí. Víkendové bilance jsou ale pravidelně nižší i kvůli pomalejšímu zpracovávání dat či méně testům. V neděli RKI oznámil, že za sobotu přibylo 1411 infikovaných. Páteční číslo, které RKI zveřejnil v sobotu, je nejvyšší od dubna.

Největší přírůstky mělo Německo koncem března, kdy bylo evidováno i více než 6000 nových nákaz za den.

„Musíme rychle zadržet infekci a zasáhnout,“ řekla Merkelová podle Bildu vedení CDU. Bez zákroku by se Německo podle ní mohlo dostat až na 19 200 nově nakažených denně. „Musíme stanovit priority, zejména udržet v chodu ekonomiku a otevřené školy a školky. Fotbal je na druhé koleji,“ dodala.


Belgie i Německo zařadily Prahu mezi rizikové oblasti. Po příjezdu bude nutné podstoupit test a karanténu


Číst článek

Pětidenní karanténa

V úterý odpoledne bude Merkelová jednat s premiéry německých spolkových zemí o karanténních opatřeních. Podle informací ČTK lze očekávat, že tématem této videokonference bude i osud pendlerů, kteří do Německa ze zahraničí každý den dojíždějí za prací. Pendleři bez příznaků nemoci z rizikových oblastí, mezi které Německo v současnosti řadí celou Českou republiku, mají nyní výjimku: nemusí předkládat potvrzení o negativním testu a ani nemusí do karantény.

Od října Německo karanténní opatření upraví – předložení testu při příjezdu z rizikového regionu stačit nebude; vyžadována bude nejméně pětidenní karanténa ukončená negativním rozborem. S výjimkami pro pendlery či řidiče kamionů se sice nadále počítá, jejich podmínky ale stanoveny nejsou. V případě Česka se výjimky podle Asociace pendlerů České republiky týkají asi 60 tisíc lidí, kteří do Německa za prací dojíždějí.

Celkem se v Německu, které má asi 83 milionů obyvatel, od počátku epidemie nakazilo 285 332 lidí. S covidem-19 zemřely v neděli tři osoby a celkem se tak bilance mrtvých vyšplhala na 9460.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

V 92 letech zemřela herečka Kružíková, byla držitelkou Ceny Thálie za celoživotní mistrovství | iROZHLAS

Zemřela herečka Helena Kružíková, bylo jí 92 let. Většinu kariéry strávila v činohře dnešního Národního …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště