Web zprávy

Město trpaslíků v Číně: V bizarním „království“ žijí jen lidé pod 130 centimetrů

venu
8. října 2020 • 11:15

foto: Profimedia.cz

Na jihu Číny byste objevili městečko, které se od těch ostatních velice liší. Kromě toho, že místní obyvatelé žijí v domečcích ve tvaru hub, jsou také do jednoho liliputáni. Proč jsou na tomto bizarním místě a co tam dělají?

Trpasličí město vzniklo jako projekt na záchranu lidí s růstovou vadou. Místní milionář, který s tímto nápadem přišel chtěl liliputány zachránit před tempem dnešního světa, ve kterém se nachází uplatnění jen těžko. Kor když trpíte takto významnou vadou.

Žili v poušti hobiti? Tuto otázku vyvolává nález miniaturního města v íránském Šahdádu

Jiří Sladký
24. dubna 2017 • 13:47

Genderovou vyváženost Disney animáků ohlídá speciální software: Čeká nás Sněhurka a…

Jakub Čížek
11. října 2019 • 15:01

Místu se také říká „Království malých lidí“. Tvoří ho domy ve tvaru hub, a v jeho čele stojí trpasličí král. Jeho zakladatel a tvůrce doufá, že z něj časem udělá jednu z hlavních atrakcí v zemi. Způsob, jakým si trpaslíci v Číně vydělávají na živobytí pobouřil mnoho nadnárodních humanitárních společností. Místní zde ale prý žijí rádi, a bavení turistů je naplňuje. Vymýšlí pro ně nejrůznější vystoupení, ukazují jim, jak ve městě žijí, převlékají se kvůli nim do kostýmů a svatba je jednou z nejzajímavějších událostí. Nejenom pro svatebčany, ale i pro turisty.Také přečtěte

Odvolací soud potvrdil Dbalému trest za korupci, vyměřil mu sedm let vězení

Podle lékařovy právničky se Dbalý už soudů neúčastní pravidelně kvůli svému zdravotnímu stavu a zájmu …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *