Web zprávy

Městské skály u Bratrušova: Chlapec se zranil na školním výletě!

V nepřístupném terénu nedaleko městských skal u Bratrušova na Šumpersku se během školního výletu ze skály zřítil teprve 14letý hoch. Museli pro něj vyrazit záchranáři, dostat se ale na místo úrazu sanitkou bylo zhola nemožné.

„Dnes krátce před 11 hod. bylo na operační středisko záchranné služby nahlášeno zranění v terénu v okolí městských skal u Bratrušova,“ uvedla tisková mluvčí ZZS Olomouckého kraje Lucie Urbanová.

Jak popsala, hoch během výletu při hře upadl v lesním terénu a zlomil si nohu ve stehně. „Jelikož se nacházel v zalesněném terénu a cesty k místu události byly značně členité a nedostupné pro vozidlo, byla na místo události vyslána LZS společně s RZP posádkou z Hanušovic,“ popsala mluvčí.

Milionářku na Korfu přejel rychlý motorový člun: Pomoci se nedovolala

Zdravotníci v tom nebyli sami. Na pomoc jim přispěchala horská služba z Koutu nad Desnou. „Skalnatý terén je tam ale přeci jen dost složitý, a sanitní vůz na takové podmínky nebývá vybaven,“ vysvětlil zasahující člen Horské služby Ondřej Tříska.

Vzhledem k tomu, že na místě neštěstí nebylo možné přistát, byli zachránci vysazeni za letu na nejbližším vhodném místě. Ke zraněnému pak  zamířili pěšky s veškerou výbavou.  

„Lékař společně se záchranáři na místě malého pacienta zajistili, zanalgetizovali, imobilizovali poraněnou končetinu a společnými silami poté transportovali k sanitnímu vozidlu, které převezlo pacienta z nedostupného terénu k vrtulníku,“ popsala zásah mluvčí.

Jak dodala, s jeho pomocí pak mladého pacienta ve stabilizovaném stavu transportovali do Fakultní nemocnice Olomouc na oddělení urgentního příjmu.

U Mladé Boleslavi spadlo letadlo na zahradu a zranilo majitele: Pilot zemřelTaké přečtěte

I jedna čočka stále stačí. Dostupný Pixel 4a má povedený fotoaparát

Aktuální cenově dostupný Google Pixel 4a si v testu fotomobilů organizace DxO Mark vydobyl skóre …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *