Web zprávy

Mezi domy v Kladně se zasekla kočka. Hasiči se k ní museli provrtat zdí jednoho z domů | iROZHLAS

Ke kuriozní záchranné akci byli v sobotu po deváté hodině ráno přivoláni středočeští hasiči. Ve Ctiborově ulici v centru Kladna měli vysvobodit kočku, která se zasekla ve zhruba 30centimetrové mezeře mezi dvěma domy a nezvládla se sama ani s pomocí majitelka dostat ven. Akce nakonec trvala necelé tři hodiny. Hasiči se totiž museli ke zvířeti bezpečně provrtat.Kladno

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítStředočeští hasiči vyprošťovali kočku zaseknutou mezi dvěma domy v Kladně | Foto: HZS Středočeského kraje | Zdroj: koláž iRozhlas.cz

„Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotku z kladenské stanice a začal boj o čas, protože nebylo jasné, zda zvíře není zraněné. Na pomoc přijeli i strážníci městské policie s odchytovou tyčí, která ovšem nebyla dostatečně dlouhá,“ popsala náročnou záchranu mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

Hasiči se následně pokusili vyděšenou kočku vyprostit pomocí lana, i to ale skončilo neúspěšně. Nakonec se proto po souhlasu majitele nemovitosti rozhodli vyvrtat k mezeře otvor ze sousedního domu. Kvůli poměrně složité práci byl z kladenské stanice přivolán i vyprošťovací kontejner.

„Celá akce trvala skoro tři hodiny, ale po této době se podařilo předat živou kočku majitelce, která s ní odjela na kontrolu k veterináři,“ dodala Fliegerová.

kro

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Vláda jedná o zpřísňování opatření – Novinky.cz

Jednání vlády začalo kolem 21:30. Tisková konference se proto očekává v pozdních večerních hodinách. Pokud …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *