Web zprávy

MHD Praha: Není třeba mačkat tlačítka, dveře se otevírají samy

Od středečního dopoledne řidiči tramvají v Praze otvírají všechny dveře na všech zastávkách. Současně s tím se ruší zastávky na znamení. Cestující tedy nemusí mačkat žádné tlačítko pro zastavení.

Od pátečního rána budou u všech pražských tramvají kromě nejmodernějších typů 14T a 15T trvale uzavřeny přední dveře. Výjimkou bude linka 32, která zajišťuje náhradní tramvajovou dopravu mezi Sídlištěm Barrandov a Hlubočepy. Na této lince bude i nadále možné nastupovat a vystupovat i předními dveřmi.

Autobusy až od pátku

Autobusy na městských linkách pražské MHD budou od pátku při každém zastavení v zastávce otevírat všechny dveře bez nutnosti tisknout tlačítko. „Z důvodu dodržení aktuálně platných jízdních řádů a povinných bezpečnostních přestávek řidičů nicméně zůstávají v platnosti zastávky na znamení,“ upozornil dopravní podnik.

U autobusů na městských linkách v Praze budou od pátečního rána uzavřeny přední dveře pro nástup i výstup, a navíc bude zahrazena první řada sedaček. Na příměstských autobusových linkách se režim odbavení zatím nemění.

Požár v domě na Černém Mostě, 10. září 2020.

DPP přistoupil k opatření kvůli zhoršující se epidemiologické situaci v hlavním městě. Praha na tzv. semaforu okresů z hlediska počtu nakažených covidem-19 je v oranžové barvě, tedy třetím stupni pohotovosti ze čtyř.

V Praze je povinné nošení roušek ve všech prostředcích MHD, v létě to bylo pouze v metru. Tam je nyní povinnost mít roušku i ve vestibulech. U vstupů do metra DPP v uplynulých měsících rozmístil nádoby s dezinfekcí.

Vojanovy sady

V Praze se ode dneška zpřísnila opatření proti šíření koronaviru, kdy do obchodů a nákupních center je vstup znovu možný pouze se zakrytými ústy a nosem. Stravovací zařízení musejí být mezi půlnocí a 06:00 uzavřená. Občerstvení mohou restauratéři prodávat v tuto dobu přes okénko.Také přečtěte

Covid ničí i děti. Častěji uvažují o sebevraždě a trpí depresemi nebo anorexií

S dětmi, které trpí psychickými poruchami, se nyní více potýkají jak krizové linky, tak i ordinace dětských …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *