V americké předvolební kampani se opět angažuje skupina hackerů s vazbami na Rusko, Čínu a Írán. Ve čtvrtek o tom informovala společnost Microsoft s tím, že skupina má špehovat jednotlivce a skupiny spojené s kampaní. Ti samí hackeři se pokoušeli manipulovat i v posledním prezidentském klání v roce 2016, píše server BBC. Terčem útoků jsou podle Microsoftu oba volební tábory – jak prezidenta Donalda Trumpa, tak jeho protikandidáta Joea Bidena.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn
Tisknout
Kopírovat url adresu
Zkrácená adresa
Zavřít
„Ruští hackeři ze skupiny Strontium se zaměřili na více než 200 organizací, z nichž velká část je spojená s americkými politickými stranami – a to republikány i demokraty,“ oznámil Microsoft.
Boj s kybernetickými útoky. Evropská unie uvalila sankce na tři subjekty z Ruska, Severní Koreje a Číny
Číst článek
Podle viceprezidenta společnosti Toma Burta je aktivita podobná jako před volbami v roce 2016. Hackeři se zaměřují na získávání přihlašovacích údajů a kompromitování účtů. Cílem jejich snah má být získání informací nebo narušení běhu kampaní.
Na předvolební kampaň demokratického kandidáta Joea Bidena se podle Microsoftu zaměřují hlavně hackeři z Číny. Naproti tomu ti íránští cílí na kampaň prezidenta Trumpa.
Microsoft uvedl, že většina kyberútoků nebyla úspěšná. Zástupci společnosti ale přiznali, že nevidí do motivací ruských hackerů a nemohou si být jistí, že nějaké materiály nezískali, píše deník New York Times.
Zpráva Microsoftu přišla den po tom, co whistleblower, bývalý předseda amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti, přišel s informací, že zástupci ministerstva a prezidentovy kanceláře manipulovali s informacemi týkajícími se ruského vlivu na prezidentskou kampaň.
Šéfa Bílého domu Donalda Trumpa měl ruský vliv stavět do špatného světla a úřady se tak měly zaměřit spíš na vliv Číny a Íránu.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn
Tisknout
Kopírovat url adresu
Zkrácená adresa
Zavřít