Web zprávy

Migrantka s covidem porodila ve vrtulníku při cestě ze záchytného centra


Rodící žena byla pozitivně testována na koronavirus až ve vrtulníku. Přebývala v záchytném centru pro migranty, které v tu dobu desetkrát převyšovalo stanovenou kapacitu, napsala agentura Reuters. 

Místní činitelé uvedli, že se ženu rozhodli přepravit do nemocnice v sicilském Palermu, aby mohla porodit bezpečně. Nakonec však dítě přišlo na svět v polovině asi hodinového letu. Nyní je matka spolu s novorozenětem v Palermu.

Řím uvádí, že letos zaznamenal nárůst počtů příchodů migrantů. V úterý dostala po výzvách OSN záchranná loď povolení vylodit 353 migrantů na Sicílii. O pomoc mezitím také požádal tanker s 27 migranty na palubě. 

Posádka lodi Maersk Etienne uvedla, že běžence zachránila začátkem srpna po výzvě Malty, ale dosud jí nebylo umožněno je vyložit. Migranti jsou už podle posádky „zoufalí“.

Šéf sicilské regionální správy Sebastiano Musumeci vládu v Římě viní, že Sicílii neposkytuje dostatečnou pomoc, pokud jde o nové migranty z Afriky. Letos se na italských březích podle propočtů agentury Reuters vylodilo 19 400 migrantů, zatímco za stejné období loni to bylo kolem 5 200. 

Podle údajů OSN do Evropy po moři letos připlulo o něco více než 40 000 lidí a 443 běženců, kteří se snažili ze severní Afriky překonat Středozemní moře, na cestě zemřelo nebo se pohřešuje.

Také přečtěte

Příběh Jindry: Bývalá tchyně a švagrová mají na syna špatný vliv

Bylo mi třicet, když jsem poznala svého manžela. Měla jsem za sebou už jedno nepovedené …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *