Web zprávy

Miloš Zeman: Naslouchejte odborníkům, nabádá prezident obyvatele Česka

Případné vyhlášení nouzového stavu, pokud bude nezbytné, prezident doporučuje až po krajských a senátních volbách, které Česko čekají 2. a 3. října. Hlava státu ale podporuje přísnější opatření, v některých případech, třeba u nočních klubů, by podle Zemana mohla být ještě přísnější. Zároveň varuje před „vypnutím“ ekonomiky. „Já jsem ekonom a mně záleží na tom, aby neklekla ekonomika. Když zavřete průmyslové a další podniky na delší dobu, tak se to projeví ve vašich peněženkách a nezaměstnanosti. Chápu divadelníky, že je jim líto, že nemohou hrát, soucítím s nimi, ale myslím si, že měsíc nebo dva to vydrží,„ uvedl prezident Miloš Zeman k možnému omezení volnočasových aktivit.

Koronavirus ONLINE: Akce pro 10 až 20 lidí, žádá Prymula. A přes 600 obětí v Česku

Při dotazu na názor na možnou karanténu Prahy, kterou ministr Prymula považuje za nereálnou, Zeman připomněl zkušenosti ze zahraničí.  „Velká Británie udělala tragickou chybu, když na rozdíl od nás včas nezareagovala epidemii koronaviru. A pak tu chybu musela napravovat a součástí těchto nápravných opatření bylo např. to, že velké město, které se jmenuje Leister, bylo na nějaký čas uzavřeno karantény, když tam už podruhé propukla epidemie, já nechci radit, ale uvádím tento příklad,“ uvedl na Frekvenci 1 Zeman.

Do epidemie kecá každý, zuří Zeman

Prezident apeluje na obyvatele Česka, aby v koronavirové krizi naslouchali skutečným odborníkům. „Do rad, jak zvládnout epidemii, kecá skoro každý. Teď jsem zaregistroval dva zpěváky, kteří natočili videa zlehčující koronavirus, se zoufalou neznalostí fakt, např. situace ve Švédsku. Jenom bych si přál, aby v té krizové situaci, ve které bezesporu jsme, rozhodovali odborníci, ale ne abych četl od novinářů, zpěvák, ale i od lidí od vysokoškolské sféry, kteří mají tu jedinou nevýhodu, že dělají jiný obor, než je epidemiologie, tak aby se zviditelňovali tím, že do toho budou mluvit. Ta banda amatérů, která teď v českých médiích exceluje, podle mého názor jen deziformuje, místo toho, aby informovala,“ řekl prezident

„Respektujte názory odborníků, ti svoje téma za prvé dlouho studovali, za druhé dlouho praktikovali a rozumí tomu a nenechte se svést názory amatérů, kteří nic nestudovali a nepraktikovali,“ vzkazuje Miloš Zeman lidem v Česku.

Prymula pro Blesk: Roušky nesundáme celou zimu. Omezení čeká i dětské kroužky

Prezident podle svých slov zváží, že se ve chvíli, kdy bude vakcína proti covid-19, nechá očkovat. „Já jsem zbabělec, já se nerad nechávám píchat do prstu, natož do ruky a do žíly, ale promyslím si, až bude čas, zatím ty klinické testy nebyly dokončeny. Řešte problém, když mu čelíte,“ řekl prezident.

Epidemie se podepíše i na udílení státních vyznamenání. „Zrušit kvůli koronaviru státní svátek, to pokládám za nerozumné a neuctivé k naší státní tradici,“ uvedl k 28. říjnu Miloš Zeman, kdy také uděluje stání vyznamenání. Připustil, že by nemusela být následná recepce. Blesk Zprávy o této variantě informovaly již v týdnu. Řád bílého lva dostane i nový ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO).Také přečtěte

I pouhé cucnutí piva v dětství může vést k alkoholismu v dospělosti

„Rodiče se často mylně domnívají, že když svým dětem alkohol zcela nezakážou a občas je …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště