Web zprávy

Miloš Zeman: „Zvedněte sakra zadky,“ žene prezident Čechy k urnám. A prozradil, kdo dostane jeho hlas

Prezident Zeman se v nedělním rozhovoru pro Frekvenci 1 vyjádřil i ke sporům, které nyní doprovázejí vládní koalici během jednání o zrušení superhrubé mzdy. Premiér Andrej Babiš (ANO) v sobotu řekl, že vláda navrhne zrušení superhrubé mzdy pouze na dva roky. Tak, jak to již dříve navrhl právě Zeman.

Předseda sociálních demokratů a vicepremiér Jan Hamáček k tomu v neděli v Otázkách Václava Moravce uvedl, že ČSSD nepodpoří zákon, který by zrušil superhrubou mzdu a za dva roky ji znovu zavedl. Podle prezidenta ale Hamáček nepochopil, o co ve společném návrhu premiéra a hlavy státu jde.

„Nemluvme teď o termínu superhrubá mzda. To je jen způsob, jak vypočítat základ daně z příjmu. Ale to, co je rozhodující, je daňový výnos. To je součin základu daně a daňové sazby. A my navrhujeme, aby to teď kleslo na 15 % z dnešních 19 % a za dva roky, stejně tak, jak to navrhuje pan předseda Hamáček, se to zase vrátilo. Zapomeňte na termín superhrubá mzda. To je novinářské klišé,“ řekl Frekvenci 1 prezident Zeman.

Koronavirus ONLINE: Akce pro 10 až 20 lidí, žádá Prymula. A přes 600 obětí v Česku

S kurzarbeitem, jak uvedla hlava státu, žádný vážný problém nemá. Jako šetřílek by si prý jen kladl otázku, zdy by místo 70% náhrady mzdy nemohli zaměstnanci dostávat 60 %, ale zákon podle svých slov vetovat nebude.

Prezident Miloš Zeman s moderátorem Lubošem Procházkou při rozhovoru pro Frekvenci 1.Prezident Miloš Zeman s moderátorem Lubošem Procházkou při rozhovoru pro Frekvenci 1. | reprofoto Twitter Jiřího Ovčáčka

Volit budu Ludvíka, naznačil prezident

Ten také jako velký zastánce volební účasti promluvil o tom, jak se 2. října chystá k volební urně on sám. „Jsou to sice jen volby senátní, a i když si myslím, že Senát je naprosto zbytečný, je to moje povinnost. Budu volit úspěšného ředitele velké nemocnice, protože v Senátu by měl být odborník na zdravotnictví,“ prozradil tak prezident, že jeho hlas dostane kandidát ČSSD a hnutí ANO Miloslav Ludvík.

Ten usiluje o hlasy voličů v obvodu Prahy 5 a 13, tedy v místě, kde má trvalé bydliště právě prezident Zeman. Současným senátorem za tento obvod je Váslav Láska.

Klíčové podle Zemana je, aby lidé k volbám šli. „Základní poselství zní, volte si koho chcete, ale zdvihněte sakra ty zadky. I když budete mít roušku, a když nepůjdete, může být zvolen, koho byste v životě nevolili,“ řekl Zeman

Do epidemie kecá každý, zuří Zeman. Zmínil karanténu Prahy i soucit s divadelníkyTaké přečtěte

Nález za miliony. Žena narazila na pláži na vzácné velrybí zvratky

Vzácný objev našla Siripon Niamrinová 23. února, když se procházela na pláži po bouřce. Kus …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště