Web zprávy

Minářova strana Má vlast? Čižinský to popírá

Na stejnou otázku Práva reagoval i poslanec, bývalý člen KDU-ČSL a nynější lídr Prahy sobě Jan Čižinský, s nímž Minář už nějakou dobu vyjednává. „Váš zdroj má bohužel špatné informace,“ řekl Čižinský o možném jménu nové Minářovy strany. Čižinský tím ale mimoděk ukázal, že patří mezi zasvěcené.

Minář podle svých slov chystá největší kontaktní kampaň v dějinách ČR. Mohli by společně zužitkovat Čižinského projekt pro sněmovní volby pod názvem 3000 statečných. Tato iniciativa má od 8. ledna zaregistrovánu právě doménu s názvem mavlast.cz.

Pekarová: Drolení Babiše neporazí

Minář zatím nechce o svém projektu sdělovat podrobnosti, na sítích pouze napsal, že má ambici vzít voliče Andreji Babišovi a společně s opozicí za rok ve sněmovních volbách zvítězit.

Středopravá opozice, která donedávna Minářovi fandila, však nejenže nevěří, že Minář dokáže vzít voliče ANO, ale obává se, že bude lovit v jejím rybníku. „Vůbec nevěřím, že by tento projekt uspěl. Největší ránu utrpěl už na počátku, kdy jeho protagonista nejprve vyzval, aby se opozice sjednotila, aby pak udělal opak,“ sdělil Právu Martin Kupka, místopředseda ODS, která jedná s TOP 09 a lidovci o vzniku bloku.

Šéfku TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou Minářův přístup popudil. „Přijde mi minimálně na pováženou, že ve chvíli, kdy se strany spojují, aby docílily změny vládnutí v Česku, vstupuje do této snahy se značně neurčitým avízem nové strany. Bez náznaku programu, názorového ukotvení, personálního obsazení,“ napsala Právu. Podle ní měl Minář jít do politiky s už existující stranou. „Je přece zřejmé, že další drolení k porážce Andreje Babiše nepovede, naopak,“ dodala Pekarová.

Starostové a Piráti, kteří chystají vlastní předvolební koalici, budou Minářovu stranu komentovat, až vznikne. „Nebudeme komentovat zatím neexistující stranu,“ řekl Právu místopředseda STAN Petr Gazdík.

Také přečtěte

Česko očkuje průměrně. Vakcínu dostalo 129 tisíc lidí, tvrdí Blatný

„K 11. hodině dnešního (úterního) dne bylo vykázáno 129 829 podaných dávek, naočkováno bylo tedy …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *