Web zprávy

Ministr Havlíček se vrací do úřadu. I druhý test na covid měl negativní


„Rovněž druhý test mi vyšel negativně, dopoledne se vracím z karantény do úřadu. Budeme stále ale upřednostňovat jednání na bázi online,“ uvedl ministr Havlíček na svém Twitteru. 

Pracovat však bude v co největší míře na dálku, tedy pomocí videokonferencí. „V tomto týdnu mě čeká řada větších setkání a konferencí s podnikateli, energetiky nebo dopraváky, využijeme proto v maximální míře videokonferencí,“ dodal.

Havlíček nebyl jediný, kdo v minulém týdnu přerušil svůj program a izoloval se doma. Do obdobné situace se dostala také ministryně práce a sociální věcí Jana Maláčová a ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček. Příznaky covid-19 neměli, dobrovolně se však rozhodli pracovat z domova. 

Maláčová šla na test

Maláčová byla v blízkém kontaktu s člověkem, který se setkal s pozitivní osobou na onemocnění covid-19. „Test podstoupím za chvíli, budu se řídit doporučením hygieniků,“ uvedla v pondělí ráno pro iDNES.cz Maláčová. 

Na ministerstvu zahraničí bylo zachyceno několik pozitivních případů. Zda Petříček bude nadále pracovat z domu redakce iDNES.cz zjišťuje. 

Koronavirus se minulou středu potvrdil také u hlavní hygieničky Jarmily Rážové, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch kvůli tomu nastoupil do karantény. První test měl negativní. V karanténě minulý týden skončilo i několik zaměstnanců ministerstva financí včetně náměstkyně Lenky Dupákové, protože byli v kontaktu se zaměstnancem nakaženým novým typem koronaviru. 

Koronavirus se nedávno potvrdil v Poslanecké sněmovně, pozitivně byla testovaná bývalá ministryně obrany a pro místní rozvoj Karla Šlechtová. 

Z politiků se v březnu nakazil koronavirem například senátor ODS Pavel Karpíšek, pozitivní test měl v dubnu též tehdejší plzeňský hejtman za ČSSD Josef Bernard, který nyní vede kandidátku hnutí Starostové a nezávislí pro krajské volby, a v červnu také náměstek pražského primátora Petr Hlubuček.

Také přečtěte

Kim přišel o dalšího diplomata. Zběhl velvyslanec KLDR v Kuvajtu

Kim Čong-unovi utekl další velvyslanec. | foto: Reuters O tom, že Rju Hjon-u žije v Jižní …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *