Web zprávy

Míra nezaměstnanosti v USA se v srpnu vrátila pod deset procent. Tvorba pracovních míst ale zpomaluje | iROZHLAS

Americká ekonomika v srpnu vytvořila 1,37 milionu pracovních míst, zatímco míra nezaměstnanosti klesla na 8,4 z 10,2 procenta v předchozím měsíci. Oznámilo to v pátek americké ministerstvo práce. Nezaměstnanost tak byla v uplynulém měsíci nižší, než se očekávalo, a poprvé od dubna se dostala pod deset procent. Tvorba pracovních míst ale zpomalila z červencových 1,73 milionu.Washington

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítKoronavirová krize letos uvrhla americkou ekonomiku do hluboké recese (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Analytici podle průzkumu agentury Reuters předpokládali, že ekonomika v srpnu vytvoří 1,4 milionu pracovních míst a že míra nezaměstnanosti klesne na 9,8 procenta.


Ekonomika Spojených států klesla o rekordních 31,7 procenta. Velmi vysoká je také nezaměstnanost


Číst článek

Největší ekonomika světa zatím obnovila zhruba polovinu z 22 milionů pracovních míst, o která přišla v důsledku pandemie nemoci covid-19, upozornila agentura AP. Tvorbu pracovních míst podle ekonomů komplikuje nejistota ohledně dalšího vývoje koronavirové krize.

V odvětvích, jako jsou pohostinství nebo letecká doprava, zůstává aktivita i nadále hluboko pod úrovněmi z období před pandemií.

Oživení až s vakcínou

Podle řady expertů nebude skutečné oživení ekonomiky možné, dokud se šíření koronaviru nepodaří dostat pod kontrolu, a to s největší pravděpodobností pomocí vakcíny.

Koronavirová krize letos uvrhla americkou ekonomiku do hluboké recese, a to navzdory opatřením americké centrální banky a Kongresu na podporu hospodářské aktivity.

Ve druhém čtvrtletí se hrubý domácí produkt Spojených států v přepočtu na celý rok propadl o rekordních 31,7 procenta po pětiprocentním poklesu v prvním kvartálu.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Z nouze do nouze – glosa Petra Peška

Pochopitelně záleží na tom, jaká bude praxe. Nicméně už seznam a povaha opatření vypovídají o …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště