Web zprávy

Místo Bidenova inauguračního plesu televizní show. Moderovat bude Tom Hanks


Tom Hanks dostal čestnou cenu Cecilla B. DeMilla


| foto: Reuters

Program má nahradit tradiční inaugurační ples, který byl kvůli koronaviru zrušen. Televizní speciál podle Bidenova inauguračního týmu „předvede odolnost, hrdinství a jednotný závazek Američanů spojovat se jako národ k uzdravení a obnově“.

V devadesátiminutovém pořadu s názvem „Oslavujeme Ameriku“ se objeví řada známých tváří, například Jon Bon Jovi, Demi Lovato, Justin Timberlake či Ant Clemons. Promluví také demokrat Biden a jeho viceprezidentka Kamala Harrisová, kteří budou v ten den odpoledne uvedeni do úřadu.

Bidenův tým kvůli pandemii covidu-19 omezil počet akcí, které se v normálních časech pojí s inaugurací amerického prezidenta. Zrušen byl tradiční průvod i plesy, které se konají ve Washingtonu. Součástí televizního speciálu budou předtočená videa a živá vystoupení, podobně jako tomu bylo při loňském sjezdu Demokratické strany, který se uskutečnil převážně on-line.

Trump nepřijde na inauguraci. Biden: Je to dobře, je ostudou po celém světě

Šéf Bidenova inauguračního týmu Tony Allen uvedl, že bezpečnost občanů je na prvním místě. Ačkoliv budou mnozí pořad sledovat převážně z bezpečí svých domovů, příchod „nové inkluzivní“ éry budou podle Allena prožívat společně na dálku. Zdůraznil přitom, že nastupující Bidenova administrativa hodlá zastupovat všechny občany.

„V uplynulém roce jsme viděli nespočet hrdinů, kteří v první linii sloužili svým spoluobčanům, takže budeme v tomto programu v hlavním vysílacím čase vyprávět jejich příběhy, šířit kolektivní světlo a oslavovat to nejlepší z naší země a jejích obyvatel,“ doplnil.

Pořad budou vysílat televizní kanály CBS, ABC, CNN, NBC, MSNBC a bude jej možné sledovat živě také na Youtube, Facebooku, Twitteru a dalších on-line platformách. Televize Fox News naopak podle zpravodajského webu Politico pořad živě vysílat nebude.

Také přečtěte

Za den se zaregistrovalo 17 tisíc seniorů. Termín očkování získal každý dvanáctý

V sobotu se k 8:00 registrovalo dalších zhruba 800 seniorů, 120 z nich má i …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *