Web zprávy

Mohou být popírači covidu diskriminovaní, když se nařízení týkají nás všech?

První z nich byl útok na Kapitol ve Washingtonu, který inicioval Donald Trump, který se stále nesmířil s volební porážkou. Druhou byly protesty popíračů covidu v Praze. Obě pak přinesly vážné důsledky pro jejich iniciátory.

Rozzuřený dav příznivců Trumpa, který vtrhl do sídla Kongresu, mnozí komentátoři označovali jako útok na demokracii.Trump, který svou rétorikou dav povzbuzoval, si tak možná vyslouží proces impeachmentu, který by ho mohl zbavit funkce prezidenta jen pár dní předtím, než mu oficiálně skončí mandát.

Čeští demonstranti, kteří si v Praze na protestech proti vládním nařízením souvisejících s pandemií kovidu připnuli na oblečení žluté šesticípé hvězdy s nápisem Neočkovaný, si vysloužili dehonestaci a odsouzení. Podobenství současné situace s holokaustem odsoudili jak židovské obce, politici tak odborná veřejnost.

Zajímavostí, která spojuje obě akce, byla přítomnost protrumpovských vlajek a hesel na pražské demonstraci. Stejně jako Američané útočící na Capitol, tak i Češi s Davidovou hvězdou si připadají diskriminovaní. Co jim však nedochází je to, že v současné sobě jsme v tom všichni spolu. Nařízení a omezení se týkají nás všech, nejen těch, kteří mají jiný názor.


Také přečtěte

Předsevzetí o hubnutí si už nikdo nedává, tedy nic neporušíme receptem na italský rýžový dort | iROZHLAS

Všimla jsem si, že letošní první lednový týden nebyl zahlcen prohlášeními a předsevzetími do začínajícího …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *