Web zprávy

Moria: Přeplněný uprchlický tábor v plamenech: Migranti utíkají se sbalenými kufry

V přeplněném uprchlickém táboře Moria na řeckém ostrově Lesbos dnes v noci propukl požár. S odvoláním na hasiče o tom informovala o tom agentura Reuters. Agentura DPA s odkazem na místní média napsala, že hoří i obytné kontejnery, a úřady proto tábor evakuovaly. Příčina požáru dosud nebyla objasněna.

Místní policie uvedla, že migranti budou odvedeni do bezpečí. Podle svědka Reuters z místa odcházeli se svými kufry. S plameny bojuje nejméně 28 hasičů s desíti požárními vozy. Na místě jim také pomáhají dobrovolníci.

Informace o možné příčině požáru se podle DPA různí. Někteří obyvatelé tábora hovořili o žhářství ostrovanů. Podle jiných zpráv požár založili migranti, kteří následně bránili v jeho hašení.

Karanténa kvůli koronaviru

Tábor Moria, kde pobývá přes 12.000 lidí, a jeho kapacita je tak více než čtyřnásobně překročená, je často terčem kritiky humanitárních organizací. Minulý týden byla v zařízení zavedena karanténa, poté co se u jednoho žadatele o azyl prokázal koronavirus. Nákaza se tam od té doby podle Reuters potvrdila u dalších 35 lidí.

„Pod troskami ještě někdo žije,“ věří Čech z Lékařů bez hranic. V Libanonu stavěl nemocnici

Všichni nově příchozí migranti na Lesbu, který se nachází v blízkosti Turecka, musejí od 1. března projít povinnou dvoutýdenní karanténou mimo tábory. Humanitární organizace varovaly, že kvůli nemožnosti dodržet v přeplněném zařízení hygienická pravidla se zřejmě počet infikovaných bude dál zvyšovat.

Požáry poháněné silným větrem podle Reuters propukly také na dvou dalších místech na Lesbu.Také přečtěte

Plaga: Návrat do škol v únoru? Pomohly by kloktací testy

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ve středu večer seznámí vládu se změnami v protiepidemickém …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *