Web zprávy

Mrtvá směnárnice z Děčínska: Před smrtí uložila v bance miliardy

Policisté po třech letech odložili vyšetřování případu 12 miliard, které do bank uložila žena z malé obce u Děčína. Peníze nanosila v průběhu čtyř let v taškách a je velkou záhadou, kde k nim pracovnice směnárny vůbec přišla. Variantu, že šlo o prostředky získané z trestné činnosti, se prokázat nepodařilo. Na odložení případu upozornil portál iRozhlas.cz.

Kamioňák Milan sešrotoval na D1 auto s maminkou i synkem (†1): Přátelé na něj vyhlásili veřejnou sbírku, lidé zuří

Vše začalo 7. září roku 2017 nálezem těla v autě na lesní cestě. V bílé Octavii ležela 43letá vedoucí sítě směnáren, na kterou zaměstnavatel podal v den její smrtí trestní oznámení kvůli údajné zpronevěře 100 milionů korun. Podle policistů směnárnice bezpochyby spáchala sebevraždu svou legálně drženou zbraní. Dopis na rozloučenou po sobě nezanechala.

Verzi se sebevraždou nevěří přítel zesnulé Ladislav F. „Bylo to den před mými narozeninami. Nic nenasvědčovalo tomu, že by něco takového plánovala, nechovala se vůbec podivně. Ráno jako obvykle odjela do práce, jenže odpoledne mi volali policisté, abych se dostavil na služebnu,“ popsal pro iRozhlas.

Teprve až díky nálezu těla policisté zjistili, že žena mohla pomáhat prát špinavé peníze. Vyšetřovatelé totiž odhalili, že během čtyř let před svou smrtí nanosila do bank částku dosahující neuvěřitelných 12 miliard korun. Kde peníze vzala, policisté dodnes netuší, podezření z praní špinavých peněz se nepotvrdilo. Podle informací iRozhlasu vedly stopy do vietnamské komunity, přesný původ peněz se ale odhalit nepodařilo.

„Věc byla odložena, neboť nebylo zjištěno, že by finanční prostředky, které byly ve věci směňovány, pocházely z trestné činnosti, tedy že by docházelo k legalizaci výnosů z trestné činnosti,“ řekl Radiožurnálu Jan Fuchs, okresní státní zástupce z Děčína.

Podle iRozhlas.cz policisté pracovali i s verzí, že žena klientům nabízela výhodnější kurz, aby měla větší objemy směněných peněz a získala uznání od vedení. Jenže tím směnárně vznikalo manko – právě to, za které na ni firmy podala trestní oznámení.Také přečtěte

iPhony čeká designová změna. Apple se má inspirovat androidí konkurencí

Rok 2017 byl pro Apple milníkem, představil totiž první iPhone s displejem přes celou čelní …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště