Web zprávy

Muslimové mají právo zabíjet miliony Francouzů, napsal expremiér Malajsie

„Francouzi během své historie zabili miliony lidí. Mnoho obětí byli muslimové, kteří tak mají právo naštvat se a zabíjet miliony Francouzů kvůli masakrům z minulosti,“ napsal Mohamad.

Twitter jeho příspěvek po určitou dobu odmítl stáhnout s odvoláním na veřejný zájem. Zároveň ale příspěvek označil jako varovný. Ve čtvrtek odpoledne pak po naléhání francouzské strany stáhl část, ve které expremiér psal o právu odvety.

Už 95letý malajsijský expremiér v minulosti učinil několik kontroverzních prohlášení například také o Židech či homosexuálech.

Aoussaoui ve čtvrtek v Nice zavraždil tři lidi, přičemž jedné ženě v bazilice Notre-Dame uřízl hlavu. Představitelé muslimských zemí i někteří islámští duchovní vůdci útok, při kterém zemřeli tři lidé a při kterém útočník volal arabsky Alláhu akbar (Bůh je velký), odsoudili.

„Odsuzujeme násilný teroristický útok, který si ve francouzském Nice vyžádal tři mrtvé,“ uvedl například saúdský ministr zahraničí Adel bin Ahmed Aldžubér na Twitteru.

Za „ohavný” útok v Nice označil velký imám univerzity Al Azhar, který zastává jednu z nejrespektovanějších funkcí pro sunnitské muslimy. Varoval také před „stupňováním rétoriky násilí a nenávisti” a vyzval, aby „převážil hlas rozumu”.

Útok odsoudila rovněž Francouzská rada muslimské víry (CFCM) a francouzské vyznavače islámu vybídla, aby v solidaritě s oběťmi a jejich blízkými zrušili oslavy narození proroka Mohameda, jehož výročí letos připadá na čtvrtek.

Svůj nesouhlas s „ohavným” činem vyjádřil designovaný libanonský premiér Saad Harírí. „Terorismus nezná náboženství a všichni muslimové jsou vyzváni, aby tento zločin, který se nijak netýká islámu ani Proroka lásky, odmítli,” napsal na Twitteru.

Útok jako „extremistický” odmítla také Saúdská Arábie. V tamním městě Džidda byl v ečtvrtek pobodán člen ochranky francouzského konzulátu.

Za Francii se postavily i Spojené arabské emiráty. „Ujišťujeme, že řeč násilí a extremismu nás nereprezentuje,” napsal šéf tamní diplomacie. Čin silně odsoudil rovněž Katar.Také přečtěte

Čekání na Mahomese a duel důchodců. Bojuje se o vstupenky do Super Bowlu

Perspektivní budoucnost v konferenci AFC, „důchodci” v konferenci NFC. Tak by se s nadsázkou daly …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *