Web zprávy

Muž hrozící bombami v Kauflandech dostal 3,5 roku. Na trestu se dohodl


Roman Mariančík se k činu u soudu přiznal a vyjádřil lítost. Státní zástupce pro něj žádal trest tři a půl roku až pět let vězení. O uzavření dohody obžalovaný požádal v pondělí po zahájení hlavního líčení, což umožňuje novela trestního zákoníku a trestního řádu platná od 1. října. 

Soudce na ni v pátek přistoupil. Mariančík byl obviněn z vyhrožování teroristickým trestným činem, za což mu hrozilo až 12 let ve vězení. V případě uzavření dohody už soud nemusí provádět související dokazování.

Při dubnových telefonátech na linku 112 se jedenapadesátiletý muž vydával za příslušníky Islámského státu. „Teroristi vycvičení v Afgánistánu se vrátili do Česka, do Ostravy. V sedm hodin ráno vybuchne bomba v Kauflandu v Ostravě,“ nahlásil anonymně na tísňovou linku. Výhrůžky se několikrát opakovaly, volající dokonce uvedl, že každý den vybuchne bomba v jednom ostravském Kauflandu, žádal i o přepojení na protiteroristickou jednotku.

Žádné výbušniny policejní specialisté nenašli, muže původem ze Slovenska ale dopadli záhy. Poté vyšlo najevo, že si dotyčný vybral tento obchodní řetěz si vybral proto, že o den dříve se tam dostal do potyčky s ochrankou kvůli krádeži.

Také přečtěte

V Česku je tvrdé jádro „odmítačů“. Očkování vítají spíš vzdělaní lidé z měst, odhalil průzkum

Odmítavý postoj k očkování proti covid-19 má 36,5 % Čechů, neutrální postoje 28,7 % Čechů …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *