Web zprávy

Muž pod vlivem pervitinu zabil sekáčkem domácího, soud mu potvrdil 18 let

Obžalovaný u vrchního soudu požadoval nižší trest. Tvrdil, že vraždu neplánoval. Prý mu ruply nervy a udělal to. „Vraždil s rozmyslem, a zvláště surovým způsobem. Proto jsme jeho odvolání zamítli jako nedůvodné,“ vysvětlil verdikt předseda senátu Jaroslav Zbožínek.

Hrůzná událost se odehrála 1. února. Pervitinem a alkoholem omámený obžalovaný vzal v kuchyni sekáček na maso a srazil devětašedesátiletého poškozeného na zem. Muž utekl do vedlejšího pokoje, kde volal o pomoc. Obžalovaný mu sekáčkem zasadil 18 sečných ran do hlavy a devětkrát ho sekl do levé ruky, kterou mu téměř amputoval v zápěstí.

Těžce zraněný důchodce utrpěl rozsáhlá devastující zranění obličeje, lebky a mozku. Po třech týdnech v nemocnici zemřel. Šesták, který byl v minulosti již několikrát odsouzen, nikoliv však za násilnou trestnou činnost, se k vraždě přiznal. U soudu se ale hájil tím, že ho poslala vraždit jeho přítelkyně. Vadilo mu prý, jak se poškozený k dívce choval. Senior s ní podle něj chtěl údajně točit porno.

Soudy však došly k závěru, že motivem jeho útoku byla pravděpodobně pomstychtivost. Domácí Šestáka totiž vyzval, aby se z domu s partnerkou odstěhovali. Byly s nimi problémy.

Také přečtěte

Povinné roušky v práci: Zajistit je má zaměstnavatel. Kde jsou nutné respirátory?

Nošení chirurgických roušek nebo respirátorů bude od 1. března povinné i na pracovištích. Spolu s …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště