Web zprávy

Muž telefonicky vyhrožoval střelbou, chtěl přednostní testování na covid


Zájemci o testování koronaviru stojí v koloně před odběrovým centrem v Hradci Králové (19. 10. 2020).


| foto: Martin Veselý,
MAFRA

„Pouhých několik hodin stačilo kriminalistům z územního odboru Hradec Králové na to, aby vypátrali muže, který opakovanými telefonáty vyhrožoval pracovníkům odběrového centra covid-19 ve Fakultní nemocnici Hradec Králové,“ uvedla mluvčí policie Magdaléna Vlčková.

Třiapadesátiletý muž podle ní dvakrát anonymně zavolal do odběrového centra a pod pohrůžkou použití střelné zbraně se dožadoval přednostního odebrání vzorku.

„K odběrovému centru do královéhradecké fakultní nemocnice po přijetí oznámení vyrazilo několik policejních hlídek, které začaly střežit samotné místo i širší okolí nemocnice. Cílem hlídkujících policistů bylo, aby do vypátrání pachatele zajistili maximální ochranu a bezpečí klientů přijíždějících na odběry, ale i personálu,“ vysvětlila Vlčková.

„Kriminalisté měli zprvu jen velice málo indicií, které by je přivedly k telefonujícímu. Během několika hodin však už měli dostatek důkazů, které směřovaly k třiapadesátiletému muži. Ten však pobýval na neznámém místě,“ uvedl Jiří Karásek z krajského ředitelství policie.

Muže kriminalisté nakonec vypátrali v Pardubickém kraji. Ve středu ho obvinili z trestného činu šíření poplašné zprávy, za což mu může soud uložit s přihlédnutím k nouzovému stavu až osmiletý trest vězení.

Policie také stíhá dvaašedesátiletého muže z Pardubic, který na Facebooku vyhrožoval, že pokud se neotevřou restaurace, vjede kamionem do lidí. Hrozí mu až patnáct let vězení.

Také přečtěte

Mladá legenda Volva. Rozvážný křižník Cross Country je sympatičtější než SUV

Volvo je nejvíc hipsterská automobilka současnosti. Nade vše klade vzhled a image. Takže 250koňový nádherný …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *