Web zprávy

Může padnout historický prodejní rekord roušek, zájem je obrovský


Velký nárůst zájmu je patrný od vyhlášení povinnosti nosit roušky ve veškeré veřejné dopravě po celé republice od 1. září. A vzestupný trend podporuje nutnost roušek ve všech uzavřených společných prostorách v zemi platná od čtvrtka. 

Enormní růst zájmu zaznamenávají mimo jiné výrobci nanovlákenných roušek a respirátorů. Ve středu 9. září 2020 se prodalo víc nanovlákenných roušek a nanovlákenných respirátorů než za březen a duben tohoto roku dohromady, uvedl obchodní portál nanoSPACE.cz zastupujícího většinu českých certifikovaných nanotechnologických výrobců těchto produktů. 

„Během deseti hodin se z našich plných skladů staly poloprázdné sklady. Některé z nejžádanějších výrobků zákazníci dočasně vykoupili, ale od výrobců k nám už míří další dodávky, abychom je do konce týdne mohli opět naskladnit a obnovit plnou nabídku,“ uvádí ředitelka nanoSPACE.cz Lucie Konečná. 

Podle většiny lékárenských sítí roste zájem o roušky a respirátory zhruba od července, v posledních dnech a hodinách se zintenzivnil.

Nedostatek nehrozí

„V posledních dnech prodáváme vyšší stovky kusů roušek denně. Nedostatek roušek nehrozí, mimo jiné proto, že se výroba rozjela i v rámci ČR a místní odběratelé tak nejsou závislí výhradně na dovozech. V souvislosti ze zpřísněním opatření očekáváme další růst poptávky, zejména v metropoli, ale i napříč celou ČR. Jsme na něj připraveni,“ uvedl mluvčí největší sítě lékáren Dr.Max Michal Petrov.

Lékárny Benu evidovaly v prvních zářijových dnech o téměř 75 procent vyšší zájem o roušky a respirátory v porovnání se stejným obdobím v srpnu a zhruba pětinový nárůst poptávky po dezinfekčních gelech, další nárůst pak čekají po dnešním zpřísnění opatření, uvedla za firmu Alžběta Piškulová. Podle ní se ale zákazníci nemusí bát, že by hygienické pomůcky byly vyprodané, lékárny i e-shop jich mají dostatečné zásoby.

Zájem o roušky se několikanásobně zvýšil, lékárny jsou ale připravené

Internetová lékárna Lékárna.cz uvedla, že její KoronaIndex, který srovnává růst prodejů vybraného sortimentu souvisejícího s covidem vůči maximálním prodejům na jaře, se blíží k číslu 40, což odpovídá zhruba úrovni z konce února, krátce předtím, kdy byl diagnostikován první pacient s covid-19 v ČR. „Proti minulému týdnu jsou prodeje roušek vyšší o čtvrtinu, poptávka pro volně prodejných přípravků na podporu imunity pak o pětinu,“ uvedl majitel Lékárna.cz Vladimír Finsterle.

„Zvýšený zájem pacientů zaznamenáváme, a to nejen o roušky a respirátory, ale také o doplňky stravy na podporu imunity nebo o antibakteriální gely a mýdla. Co se týče skladových zásob – v tuto chvíli máme klíčových položek dostatek a zásoby pravidelně doplňujeme, aby nedošlo k výpadku,“ doplnila mluvčí lékáren Pilulka Kateřina Schotliová.

Také přečtěte

Čtvrtfinálový sen basketbalistek USK se rozplynul, v Eurolize podlehly francouzskému Lyonu | iROZHLAS

Basketbalistky ZVVZ USK Praha prohrály v 5. kole Evropské ligy s Lyonem 68:76, neuspěly ani …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *