Web zprávy

Můžeme mít přes 19 tisíc nakažených denně, varovala Merkelová

Za neděli RKI zaznamenal 1192 nově nakažených koronavirem. Víkendové bilance jsou pravidelně nižší i kvůli pomalejšímu zpracovávání dat či méně testům. V neděli RKI oznámil, že za sobotu přibylo 1411 infikovaných.  Za pátek přibylo 2507 pozitivních testů, což je nejvíce od dubna.

„Musíme rychle zadržet infekci a zasáhnout,“ řekla Merkelová podle deníku Bild vedení CDU.

V úterý bude Angela Merkelová další postup konzultovat na videokonferenci s předsedy a předsedkyněmi vlád spolkových zemí. Nová opatření proti šíření nákazy by měly co nejvíce ušetřit školy, denní zařízení pro děti a ekonomiku.

Merkelová má starost o Berlín

Spolková kancléřka má se šéfy zemských vlád mimo jiné debatovat o možných opatřeních při větších rodinných oslavách, uvedl server týdeníku Die Zeit. Jednou z variant je vést záznamy o hostech, aby se případně lépe trasovala nákaza.

V Berlíně se něco musí stát

Obzvláště velké starosti Merkelové dělá zhoršující se situace v hlavním městě Berlíně. „V Berlíně se musí něco stát,“ měla říct Merkelová podle agentury DPA členům vedení s ohledem na to, že tamní zemská vláda podle ní situaci nezvládá.

Situace se zhoršuje i v dalších velkých městech. V Brémách a Hamburku se sedmidenní průměr nových denních případů drží vysoko nad spolkovým průměrem, poznamenal server listu Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Celkem se v Německu, které má zhruba 83 milionů obyvatel, od počátku globální pandemie nakazilo 285 332 lidí. S covidem-19 zemřely v neděli tři osoby, čímž se celkový počet obětí vyšplhal na 9460.

Také přečtěte

Netradiční konkurz do představenstva firmy na řízení nemocnic. V požadavcích je názorová shoda s Piráty a Starosty

Koalice Pirátů a Starostů vládnoucí v Olomouckém kraji vypsala výběrové řízení pro orgány řídící krajské …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště