Web zprávy

Myanma, Libanon nebo Jižní Afrika – nejen tam vás zavede nové číslo LaZ

redakce LaZ9. září 2020 • 06:10

foto: Lidé a Země

Nejvíce jsme se zaměřili na Myanmu, vlídnou zemi jihovýchodní Asie, která si ještě stále zachovává svoji autentickou kulturu a atmosféru. Představíme ji pohledem tří Janů. V hledáčku máme i Libanon, který se v srpnu dostal na titulní strany snad všech světových médií. Ani výbuch v Bejrútu nedokáže zničit krásy téhle malé země, do které je prý snadné se zamilovat. Mimo jiné díky vyhlášeným vínům, podobně jako v jižní Francii, v oblasti kolem řeky Rhôny, která toho ovšem nabízí mnohem víc. Poradíme, jak a za kolik si užít krásy Jižní Afriky nebo na čem si pochutnat ve Slovinsku. Dobrodružným duším by se mohla zamlouvat reportáž o treku v jihovýchodním Nepálu.

TOP 10: Nejhezčí krápníkové jeskyně Evropy

Jakub Smutný
2. září 2020 • 12:28

Cestování po světě se zatím do starých kolejí nevrátilo, což může být vhodná příležitost prozkoumat zákoutí naší domoviny. Co takové Děčínsko? Dočtete se, jak si ho aktivně užít s celou rodinou.  

A o jakých lidech tentokrát píšeme? O dvou klucích, kteří si říkají Skate World Better a v Africe staví skateparky. O Rohinzích, kteří byli nuceni prchnout z Myanmy do sousedního Bangladéše. A dozvíte se i to, jak se žije české lékařce v Německu.

Pokud se nedostanete do trafiky nebo v ní už zářijové číslo Lidé a Země nenajdete, nezoufejte! Objednejte si ho pohodlně z domova přes iKiosek.cz. Jestliže si rovnou pořídíte roční předplatné, dostanete dárek a navíc nebudete hradit dopravu až do vaší schránky.

Pojďte s námi poznávat lidi a země!

 Také přečtěte

Kapustňáka někdo zohavil vyrytím nápisu Trump na hřbet. Tyrana hledají úřady

Kapustňák | foto: Philippe Wojazer, Reuters Zraněný kapustňák byl v neděli objeven v řece Homosassa na západním …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *