Web zprávy

Na 80 procent bude, říká o utkání se Skoty šéf FAČR Malík. Variantou může být povolání jiných hráčů | iROZHLAS

Vedení Fotbalové asociace ČR po předčasném ukončení srazu české reprezentace po pátečním vítězném zápase na Slovensku kvůli koronaviru v týmu jedná s Unií evropských fotbalových asociací (UEFA) o osudu pondělního utkání Ligy národů se Skotskem v Olomouci. Jednou z variant je i možnost nastoupit k duelu s jiným výběrem. Předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Martin Malík pro SeznamZpravy.cz uvedl, že se zápas na 80 procent odehraje.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítPředseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík | Foto: Barbora Reichová / CNC | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Hráči se mezitím přesouvají v oddělených skupinách z Bratislavy a měla by je čekat zkrácená karanténa s následným přetestováním.

Reprezentace předčasně ukončila po výhře 3:1 na Slovensku sraz po diskuzích s hygienou, která se obává dalšího šíření koronaviru ve výpravě. Dva členové realizačního týmu měli v průběhu srazu pozitivní test, všichni hráči byli negativní i po kontrolních odběrech.


Proč končíme? ptají se čeští reprezentanti. Konec srazu před duelem se Skotskem považují za nelogický


Číst článek

Pondělnímu utkání se Skotskem hrozí kontumace, čemuž se vedení českého fotbalu snaží zabránit. „Vedení FAČR už je v tuto chvíli v kontaktu s UEFA, se kterou diskutuje všechny možné varianty řešení aktuální situace, včetně například odehrání utkání s jiným výběrem národní reprezentace,“ řekl novinářům mluvčí FAČR Michal Jurman.

Pokud by nastoupil odlišný výběr než v Bratislavě, musel by ho vést i jiný trenér než Jaroslav Šilhavý. „Aktuální hráči a realizační tým, kteří opouští sraz, by samozřejmě logicky nemohli v pondělí být součástí případného utkání, ale to teď zbytečně předbíháme,“ podotkl Jurman.

Předseda FAČR Malík se domnívá, že se zápas spíše odehraje. Byť v pátek po utkání v Bratislavě FAČR uvedla, že duel proti Skotsku se v původním termínu neuskuteční.

„V pátek večer to bylo všechno velmi, velmi hektické. Nastaly asi trochu zmatky, chtěli jsme tím říct, že se osud pondělního utkání intenzivně řeší s UEFA. Věci jsou ve vývoji, v běhu, hledáme řešení. Neumím odpovědět, na jaké ještě narazíme překážky. Já bych to teď v sobotu před polednem viděl na 80 procent,“ řekl Malík serveru SeznamZpravy.cz.

Přesun zápasu na jiný termín podle něj není reálný. „To je velký problém, volné termíny prostě nejsou. Skoty navíc čeká ještě dohrávání dodatečné baráže pro účast na ME, o to je vše složitější,“ uvedl Malík.

Členové reprezentace se od večera po skupinách přesouvají z Bratislavy zpět domů a do klubů. Někteří hráči ale vyjádřili nesouhlas s předčasným ukončením srazu a údajně chtějí v Olomouci nastoupit.

„Co se týká dalších opatření, v tuto chvíli máme informaci o tom, že na hráče se bude v následujících dnech vztahovat režim vyplývající obecně z hygienického manuálu LFA (Ligové fotbalové asociace), to znamená zkrácená karanténa a následné přetestovaní. Na zbytek týmu s výjimkou hráčů bude uvalena karanténa dle konkrétních pokynů jednotlivých místních hygienických stanic,“ uvedl Jurman.

Malík odmítl, že by za předčasným ukončením srazu byl tlak šéfa pražské Slavie Jaroslava Tvrdíka, který několikrát hrozil stažením všech hráčů vršovického klubu z reprezentace.

„Tlak ze strany velkých českých klubů jsme vnímali celý týden, na tahle rozhodnutí ale nijak zásadní vliv neměl. To, že se zápas na Slovensku uskutečnil, schválila slovenská hygiena. Nicméně byli jsme v kontaktu i s českou hygienou, konkrétně s doktorkou Marešovou. Ta souhlasila s tím, že odehrání zápasu na Slovensku s sebou nese jen nízké riziko. Ale rozhodla, že po skončení utkání musí být tým rozpouštěn. Po prvním nálezu přišel bohužel druhý, a protože byl tým izolován od ostatního prostředí, bylo zjevné, že patrně dochází k přenosu viru uvnitř českého tým,“ dodal Malík.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Za Agrární komoru mluví Zdeněk Šesták, zastupoval v Česku KHL či Spartu

Mluvčí Agrární komory ČR Zdeněk Šesták na archivním snímku ze 7. dubna 2017 | foto: ČTK …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *