Web zprávy

Na čtyřicet útočníků napadlo policejní stanici na předměstí Paříže. Podle ministra byly motivem drogy | iROZHLAS

Policejní stanice na pařížském předměstí Champigny-sur-Marne přestála v noci na neděli útok asi čtyř desítek neznámých ozbrojených lidí, kteří budovu napadli s kovovými tyčemi a házeli po ní pyrotechniku a další předměty. Dovnitř se útočníci nedostali, nikdo z policistů nebyl zraněn, napsala v neděli agentura AFP. Ministr vnitra naznačil, že případ souvisí s drogovou kriminalitou.Paříž

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítPolicejní stanice na pařížském předměstí Champigny-sur-Marne přestála v noci na neděli útok asi čtyř desítek neznámých ozbrojených lidí, kteří budovu napadli s kovovými tyčemi a házeli po ní pyrotechniku a další předměty (ilustrační foto) | Foto: Emmanuel Foudrot | Zdroj: Reuters

Za poslední dva roky zažila policejní stanice v Champigny asi 15 kilometrů od centra metropole obléhání už potřetí. Tentokrát útok skončil vytlučenými okny, poškozena byla i policejní vozidla. Nikdo nebyl zatčen.


Dva zranění při novém útoku u redakce Charlie Hebdo v Paříži. Útočník použil sečnou zbraň


Číst článek

„Byl to organizovaný útok asi 40 lidí, kteří se chtěli prát. Posledních pár dní tu panovalo napětí u skupiny obyvatel, která se pouští do bitek s policií. Panuje tady protipolicejní nálada. Nebyli jsme daleko od katastrofy,“ řekl stanici BFM starosta Champigny Laurent Jeanne.

Ministr vnitra Gérald Darmanin vyzval příslušného policejního prefekta, aby při vyšetřování útoku na stanici postupoval s největší možnou přísností. V příspěvku na twitteru naznačil, že incident souvisí s drogovou trestnou činností.

„Ti šéfíkové na nikoho dojem neudělají a neodradí nás od boje proti drogám,“ uvedl Darmanin bez dalších podrobností. Policejní stanice stojí v obytné oblasti, která je známá kvůli pouličnímu prodeji drog, napsala agentura Reuters.

Útok na policejní stanici se odehrál několik dní poté, co na jiném pařížském předměstí napadli tři neznámí útočníci dva policisty v civilu, ukradli jim zbraně a vážně je zranili. Jeden z napadených policistů podle agentury AFP zůstává v umělém spánku v nemocnici.

Policejní odbory v neděli vyzvaly k protestu před policejní stanicí v Champigny. Uskutečnit se má v pondělí. V úterý se pak podle AFP odboráři setkají s ministrem Darmaninem.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Bidenova středeční inaugurace obrazem

Americký prezident Joe Biden ve středu složil přísahu a v doprovodu manželky Jill poprvé ve funkci vešel …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *