Web zprávy

Na palubě letadla se strhla potyčka kvůli roušce

Ke sporu došlo ještě ve chvíli, kdy letadlo stálo na letišti Mesa-Phoenix v Arizoně. Podle svědkyně události Rylie Lansfordové vše začalo mužem, který měl místo roušky nasazený štít. Přestože mu letuška vysvětlila, že si musí zakrýt nos a ústa, odmítl, protože ústenku ani neměl. K posádce se prý navíc choval velmi hrubě.

Do sporu se následně vložil cestující, který seděl hned vedle Lansfordové, tedy o jednu řadu před iniciátorem konfliktu. „Říká se tomu covid,“ vyštěkl prý na pasažéra, načež se začali oba muži hádat.

Musela zasáhnout ostraha

Podle Lansfordové byl druhý z mužů opilý a neustále křičel, že se potřebuje dostat domů za matkou, která je v nemocnici. „Všem nadával a vyhrožoval tomu chlápkovi za ním,“ uvedla Lansfordová, která potyčku i natočila.

Muži následně začali o tom druhém tvrdit, že je třeba ho vyvést z letadla, a jejich slovní přestřelka brzy přerostla i ve fyzickou. Personál letadla si nakonec vyžádal zásah ostrahy, aby cestujícího bez roušky vyvedla ven.

„Tady máte ochutnávku toho, s čím se musíme potýkat,“ řekla prý jedna z letušek Lansfordové, která práci posádky vyzdvihla pro její velkou trpělivost.

Když dorazila policie, oba muže od sebe odtrhla a provinilce bez roušky odvedla, zatímco druhý z účastníků konfliktu mohl v letadle setrvat a pokračovat do cíle. „Bylo to nepříjemné, doufám, že se k sobě všichni můžeme chovat mile,“ doplnila Lansfordová ve videu, kde celý incident popsala. „Noste roušku, když už si koupíte letenku.“

Incident, k němuž došlo minulou sobotu, pro server Independent potvrdil i mluvčí aerolinek Allegiant Air. „Po všech cestujících požadujeme, aby měli po celou dobu zakrytý obličej, a tím ochránili všechny kolem nich,“ vysvětlil mluvčí s tím, že ochranné štíty se mohou nosit dodatečně, nikoli však jako alternativa.

Také přečtěte

Přes milion řidičů otálí s dálniční známkou

„Zbývá až 1,5 milionu řidičů, kteří budou od 1. února potřebovat roční známku,“ řekl Právu …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *