Web zprávy

Na Teplicku vykolejil nákladní vlak s uhlím, škoda je asi 10 milionů


„Zatím máme informaci, že tam došlo k vykolení čtyř vozů a že se škoda bude pohybovat kolem desíti milionů korun. Bohužel více toho nevím, kolegové ještě vyšetřují na místě,“ řekl iDNES.cz mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Finální zprávu ohledně příčin nehody mají inspektoři dle Drápala až v řádech měsíců.

Vlak dopravce SD Kolejová doprava vykolejil na trati mezi Teplicemi a Lovosicemi v 8:36. Podle mluvčí Správy železnic Radky Pistoriusové vykolejilo celkem pět vozů, z nich tři vozy na řehlovickém zhlaví lehly na bok.

Značné škody jsou podle ní na železničním svršku a stržená je trakční brána. „Ve vykolejeném stavu byly vozy tažené přes celou stanici,“ dodala. Na místo byl povolán vyprošťovací tank drážních hasičů z Prahy. Trať se podaří zprovoznit dle Pistoriusové v řádů dnů.

Ráno se v Ústeckém kraji stala na železnici ještě jedna nehoda. Na Chomutovsku se střetl osobní vlak s automobilem. Zranění utrpěl řidič a jeden ze tří spolujezdců ve vozidle. 

„Jeden muž utrpěl velmi vážná zranění a byl převezen do ústeckého traumacentra. Druhý muž byl se středně těžkým zraněním převezen do chomutovské nemocnice,“ uvedl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. 

Nehoda se stala v obci Otvice v 6:14. „Bylo to na nechráněném železničním přejezdu u obchodního centra,“ dodala mluvčí policie Alena Bartošová. Okolnosti nehody policie vyšetřuje. 

V posledních týdnech se stalo na železnici více nehod. Nejtragičtější byla červencová srážka vlaků u Perninku na Karlovarsku, při které zemřeli dva lidé a více než 20 se zranilo. 

Další tragická nehoda se v polovině července stala u Českého Brodu, kde osobní vlak narazil do zadní části nákladního expresu. Při nehodě zemřel strojvedoucí. 

V polovině srpna ve Mstěticích u Prahy vykolejily vagony poblíž železničního přejezdu. Na vlečce ujelo 32 odstavených vozů, z nich sedm vykolejilo. Škoda přesáhla dva miliony korun a dva lidé utrpěli zranění. 

V září v Kdyni na Domažlicku se srazil osobní vlak s technickým vozidlem. Záchranáři ošetřili a převezli do nemocnic 20 lidí, z toho čtyři byli vážně zranění.

Také přečtěte

Zemřel L-G Petrov z kapely Entombed

Lars Göran Petrov, známý též jako L–G Petrov, byl zpěvák deathmetalové kapely Entombed, pozdějí Entombed …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště