Web zprávy

Na texaskou pláž vyplavilo moře záhadného tvora. Lidé si s ním nevěděli rady

Tvor, který vypadá jako pohybující se rosolovitá změť řas, byl často lidmi přirovnáván k blobu, někteří ho označovali za mořského šneka. Ani jeho nálezkyně Holly Grandová si nebyla jistá, o co přesně se jedná.

Seahare

Have you ever see a creature like this? It’s a seahare, a type of sea slug found in the Laguna Madre, Texas,

Posted by News 4 San Antonio on Tuesday, October 6, 2020

Ti, kdo tipovali šneka, byli pravdě blíž, než si možná mysleli, protože se skutečně jedná o mořského měkkýše. Tvora s poetickým názvem dolabella auricularia, který patří do řád krytožábrých. V dospělosti může dorůst až 40centimetrové délky. Většinu svého života tráví na dně moře mezi pískem a mořskou vegetací.

Řasy také patří mezi hlavní potravu tohoto živočicha. I proto je ve velkých mořských akváriích občas chován, aby je právě od přemnožení nežádoucího porostu vyčistil. Na Filipínách vajíčka dolabelly patří do receptu na tamní delikatesu, které místní říkají Lokot.

V Mexickém zálivu nic tak neobvyklého

Podle mluvčí oddělení mořského života Texaských národních parků Julie Hagenové není ve skutečnosti výskyt tohoto tvora v Mexickém zálivu ničím neobvyklým. „Ve skutečnosti se v Mexickém zálivu vyskytuje hned několik druhů mořských plžů. Láká je hojná přítomnost řas a mírné až tropické podnebí,“ vysvětlila pro Daily mail.

Zátoka, v které byl tvor nalezen, je navíc výjimečná. Je jednou z pouhých šesti hypersalinních zátok na světě, což znamená, že její vody jsou slanější než vody oceánu.

Také přečtěte

Brazilská sestra se podruhé nakazila novou mutací koronaviru, průběh byl horší

Podruhé se zdravotnice z města Salvador nakazila v říjnu pět měsíců poté, co onemocněla covidem-19 …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *