Web zprávy

Nad výzdobou bytu válečného veterána se pivařům zatají dech

Je to dům jako každý jiný. Když přicházíte ke dveřím, uvítá vás na venkovní lucerničce zavěšená dvojice lahví od piva. Patrně jakási komická libůstka majitele, projde vám hlavou a dál „ozdobě” nevěnujete pozornost. Pak vstoupíte.

Už první rozhlédnutí v tomto bytě vám dá jasně na srozuměnou, jak zásadně jste se mýlili. Nebyla to komická libůstka. Byla to naprostá posedlost. Všude, kam oko dohlédne, vidíte plechovky amerického piva.

Plechovky pokrývají nejenom zdi, ale také stropy, a to vše na některých místech dokonce v několika vrstvách. Pohled na čisté, hliníkové nádobky hosta provází na každičkém kroku, ať se vrtne, kam se vrtne.

Chce si odložit věci v šatně – je obložena plechovkami. Posadí se v obývacím pokoji – je obložen plechovkami. Usadí se do koutku ke stolečku a místo knih jej obklopují plechovky. Obzvláště v kuchyni je jeho úkol náročný, pakliže se rozhodne, že chce hmátnout po čemkoli jiném než po plechovce. Koupelny jsou tak jedinými místnostmi, kam plechovky nepronikly. O důvodu se lze jen dohadovat.

Plechovková výzdoba uhrane člověka pečlivostí svého provedení, trpělivostí, kterou musel majitel disponovat, než všechny plechovky nastřádal, omyl a jednu vedle druhé připevnil. Avšak, divák neovlivněný láskou k pivu a plechovkové kultuře může zažít i vkrádající se pocit jisté obludnosti.

Majitelem nevelkého pětasedmdesátimetrového bytu se dvěma ložnicemi a dvěma koupelnami, obývacím pokojem a samostatnou kuchyní byl válečný veterán Mike Amelotte, jenž zemřel v červnu, a jeho výzdobě zasvětil 16 let svého života.

Nejbližší bývalého mariňáka se rozhodli byt prodat. Na realitním trhu jej nabízí kancelář Kearney & Associates Realty, a to za rovných 100 tisíc dolarů, v přepočtu tedy zhruba 2,3 milionu korun.

Anketa

Znáte, nebo máte domácnost vyzdobenou také jediným typem předmětů?

Něco podobného jsem už viděl/a.

Ne. A pevně věřím, že nic podobného už také nikdy neuvidím.

Ne, a docela rád/a bych něco takového ještě viděl/a.

Celkem
hlasovalo
0
čtenářů.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: [email protected]

 

Také přečtěte

Rybář z moře vylovil zvláštního mutanta: Chytil žraloka s lidskou tváří!

Mutantí mládě žraloka, které objevil rybář Abdullah Nuren z Indonésie, se stalo senzací. Má totiž …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště