Web zprávy

Nadávky a rvačka na palubě. Pasažéři se v letadle poprali kvůli roušce


Roztržka mezi cestujícími se dostala do povědomí médií poté, co pasažérka Rylie Lansfordová hádku, která vyústila ve fyzické násilí, natočila a sdílela na svém instagramovém účtu.

Podle Lansfordové problém nastal ve chvíli, kdy muž, který seděl na sedadle za ní, odmítl i přes výzvy posádky během letu použít roušku. Obličej si údajně zakrýval pouze štítem. Lansfordová uvedla, že její spolucestující byl na posádku letadla hrubý a nehodlal ustoupit.

To vyprovokovalo reakci muže, jenž seděl přímo vedle Lansfordové. Ten se s rebelem, který odmítal roušku, začal hádat. Lansfordová, jež ani jednoho z mužů osobně nezná, v instagramovém příspěvku muže odmítajícího masku pojmenovala Pasažér A a muže sedícího vedle ní jako Pasažéra B.

Pasažér B, který byl podle všeho opilý, začal častovat Pasažéra A hrubými nadávkami a neuctivé poznámky pokřikoval i na ostatní cestující v letadle. Pasažér A, jehož slova Pasažéra B vyprovokovala k akci, pak vstal a oba muži se na palubě začali rvát. Ve videu, které Lansfordová sdílela, je vidět i posádka, jež volá ochranku.

Konflikt vyústil ve vyřazení Pasažéra A z letu. Pasažér B mohl nakonec do destinace pokračovat.

Lansfordová, která konflikt na palubě letadla zaznamenala, vyzdvihla správný přístup a pohotové jednání personálu. „Bylo vidět, že letušky a stevardi mají s podobnými situacemi mnoho zkušeností a vědí, jak se zachovat,“ dodala.

Štít ani šátek nestačí

Incident potvrdily pro server Fox News i aerolinky, které zároveň vysvětlily, proč byl pasažér A vyzván k nasazení roušky, přestože jeho obličej chránil plastový štít.

„Podle našich pravidel je během letu požadováno mít nasazenou ochranou vrstvu horních dýchacích cest z dobrého materiálu, roušky z krajky nebo s otvory nejsou povoleny, stejně tak jako šátky či vysoko vytažené roláky. Zároveň se požaduje i to, aby ochrana zakrývala nos a ústa a byla upevněna pod bradou a na stranách obličeje. Štít je tedy pouze doplňková ochrana k roušce a není její alternativou,” vysvětlila letecká společnost.Také přečtěte

Moskva láká na Hitlerova krokodýla

Vycpaný aligátor Saturn je novou atrakcí moskevského státního Darwinova muzea, které otevřelo v rámci rozvolňování koronavirových …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *