Web zprávy

Nadšenci chtějí obnovit Katzelsdorfský zámeček v Lednicko-valtickém areálu

„Vizualici nám zpracoval architekt Vratislav Zíka na základě původních plánů a dobových fotografií. Rádi bychom ho přes mobilní aplikaci nejprve vystavěli virtuálně a poté bychom zámek obnovili i skutečně,“ sdělil Daniel Lyčka, předseda Spolku pro obnovu Katzelsdorfského zámečku.

Zbytky loveckého Katzelsdorfského zámečku u česko-rakouských hranic nedaleko Valtic na Břeclavsku a počítačová animace, jak asi kdysi vypadal.

Mezinárodní spolupráce

Daniel Lyčka, který se obnovou zámečku zabývá už 15 let, navázal velmi dobrou spolupráci s rakouskou stranou. „O finanční prostředky tak půjde zažádat v rámci projektu mezinárodní spolupráce Interrreg. Na pozemku se ale zatím nemůže stavět. Je sice ve vlastnictví Lesů ČR, jenže Liechtensteinové vedou s Českou republikou stále soudní spory o vydání majetku, který měli zabavený po roce 1945,“ vysvětlil Lyčka.

Lovecký zámeček nechali přibližně před 200 lety postavit Liechtensteini. Na počátku minulého století prošel  zásadní rekonstrukcí. V roce 1956 vyhořel po zřejmě úmyslně založeném požáru představiteli komunistického režimu, neboť ležel blízko hranice s Rakouskem. Nyní jej připomíná jen informační tabule.Také přečtěte

Hříšníka Hniličku nahradí ve Sněmovně bývalý místostarosta Rakovníka Miroslav Samaš

Novým poslancem za hnutí ANO bude bývalý místostarosta Rakovníka Miroslav Samaš. Deníku Právo řekl, že …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *