Web zprávy

Nakažený covidem na Tachovsku napadl důchodce. Dostal podmínku

Za šíření nakažlivé nemoci a porušování domovní svobody ho ve čtvrtek potrestal tachovský okresní soud devíti měsíci vězení s podmíněným odkladem na rok a půl. Rozsudek není pravomocný, zmocněnec poškozeného si nechal lhůtu na vyjádření. Hálovi hrozily až tři roky za mřížemi.

„Násilím vstoupil do uzamčeného rodinného domu poté, co rozbil skleněnou výplň vchodových dveří a odemkl si klíčem v zámku zevnitř. Poškozeného několikrát udeřil a vyhrožoval, že ho zabije. Tohoto jednání se dopustil v době, kdy mu hygienici nařídili izolaci z důvodu onemocnění covidem-19,“ uvedl žalobce Ondřej Wendler a zdůraznil, že v době činu si obžalovaný nijak nezakrýval dýchací cesty.

Pronásledoval ho autem

„Koukal jsem se v obýváku na televizi a uslyšel zvonek. Vzápětí jsem zaregistroval řinčení skla. Během několika vteřin byl pan Hála u mě v obýváku. Měl ruce i oblečení od krve. Začal mi nadávat do čů… a křičel, abych mu ukázal telefon,“ vypovídal před soudem Jiří J.

Pak prý ho Hála začal mlátit pěstmi do hrudníku a obličeje. „Když jsem se ho zeptal, jestli mě chce zabít, tak úplně zkoprněl. Toho jsem využil. Proklouzl jsem kolem něho ven z baráku. Ve spodním prádle a v ponožkách jsem běžel směrem k lesu,“ pokračoval důchodce.

Útočník ho dojel autem. „Seděl jsem na bobku schovaný za kontejnerem a on na mě volal, abych vylezl, že mě stejně dostane. Zůstal jsem na místě, po asi třech minutách Hála nasedl do auta a odjel,“ popsal poškozený.

Vezl prý jen polévku nemocné

S útočníkem se podle svých slov znal. „Chodil za mojí dcerou Lenkou. Nelíbilo se mi to, protože byl ženatý a měl rodinu. Tak jsem poslal esemesku jeho manželce, aby to věděla. On mi pak vzkázal, že mám chcípnout,“ uzavřel Jiří J.

Také přečtěte

Už se na to nemůžou jen dívat. Bavorsko a Sasko nabízejí Česku testy, vakcíny i lůžka

Bavorsko se Saskem chtějí České republice poskytnout vedle očkování proti nemoci covid-19 také rychlotesty. Na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště