Web zprávy

Nákupní centra preventivně vypnula Wi-Fi, shlukují se tam teenageři

Obchodní centra jsou běžně místem, kde se pohybují davy lidí mířících za nákupy nebo za zábavou. V době jarní koronakrize také byly jedním z míst, které vláda brzy po vyhlášení prvního nouzového stavu uzavřela. Nákupní centra jsou také místem, kde tráví volný čas skupinky teenagerů, kteří si trávení volného čas nedokáží představit bez mobilního telefonu a internetu. To si vedení některých obchodních center dobře uvědomuje a rozhodlo se preventivně bezplatný internet omezit.

Plaga chce pro školy laptopy za 1,3 miliardy korun, budou sloužit k výuce na dálku

Například v obchodních centru Westfield Chodov, Centru Černý Most a v Metropoli Zličín již od jara na dodržování bezpečnostní opatření dohlížejí k tomu proškolení koordinátoři bezpečnosti. „Monitorují i pohyb teenagerů a středoškoláků, a pokud by docházelo k nedodržení některých z bezpečnostních pravidel, zákazníky upozorňují a na místě sjednávají nápravu. Současně je z preventivních důvodů od pondělí 5. října ve ve všech centrech skupiny Unibail-Rodamco-Westfield, tedy ve Westfield Chodov, Centru Černý Most a Metropoli Zličín dočasně vypnuta bezplatná síť Wi-Fi,“ uvedla marketingová manažerka centra na Chodově Petra Valentová.

Uzavírají se hrací zóny

Ve obchodních centrech společnosti Tesco, kde kterým patří i vršovický Eden, zatím zvýšený výskyt mladistvých nezaznamenali. „Z preventivních důvodů jsme uzavřeli dětské hrací zóny. K dalším opatřením jsme zatím nemuseli přistupovat. Ale vypnutí Wi-Fi patří mezi zvažovaná opatření,“ uvedl manažer komunikace společnosti Tesco Václav Koukolíček.  

Pražský magistrát pošle respirátory do školských zařízení. (ilustrační foto)

Podobně zatím nezaznamenali větší výskyt dětí ani v OC Novodvorská Plaza. I tam však již přijali některá preventivní opatření, například v restauracích se zredukoval počet míst k sezení, aby návštěvníci dodržovali dostatečné rozestupy a na minimum se omezil i počet míst k sezení v prostorách celého centra. „Ostraha monitoruje nepřetržitě prostory i v běžném provozu, nyní v případě shlukování má za úkol situaci řešit,“ doplnila za centrum Tereza Peirson.

Varoval před tím i Plaga

V Praze zatím probíhá distanční výuka na středních školách, ministerstvo ale zvažuje, že by se na tuto formu dočasně přešlo i na druhých stupních základních škol. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) v reakci na plány ministerstva zdravotnictví upozornil právě na to, že děti se pak mohou shlukovat právě v nákupních centrech nebo kinech – uzavírání škol podle něj bez komplexnějších opatření tak nebude mít smysl.Také přečtěte

Vrátí se Boeing 737 MAX na evropské nebe? Šéf agentury připustil, že by povolení mohly dostat příští týden | iROZHLAS

Letadla Boeing 737 MAX zřejmě už příští týden dostanou povolení k obnově komerčního provozu na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *