Web zprávy

Napadení v metru: Seniorka (90) promluvila o útoku. Chtěla si jen sednout

Totožnost útočníka je doposud neznámá, policisté po něm pátrají již od středy 6. ledna, kdy na ženu zaútočil ve stanici Prosek. K incidentu došlo poté, co seniorka nastoupila a potřebovala se posadit. „Já nevydržím stát, musím si sednout,“ řekla pro TV Nova. 

 Středočeští policisté zasahovali ve středu v podvečer u smrtelné nehody těsně za hranicí hlavního města, kde zemřel řidič pod koly nejspíše vlastního kamionu.

Požádala tedy mladíka, zda by jí neuvolnil místo, ten ale zareagoval brutálním útokem. „Hned mě začal třískat, vůbec nic neřekl. Mlátil mě ze všech stran, hlava nehlava. Rozbil mi brýle a tím pádem jsem nic neviděla,“ řekla televizi napadená žena. „Uviděla jsem dva muže, kteří mě šli bránit. Jeden šel proti němu a jeden mi podával brýle,“ dodala seniorka.

Málem ho zadržel

Jeden z cestujících také poté útočníka pronásledoval ven z vagonu, surovce srazil na zem a chtěl s ním počkat na příjezd policie. Už bylo téměř vyhráno, kdyby hrdina držící zločince na zemi nenechal svůj batoh i s doklady v soupravě metra. Na chvíli muže tedy pustil, protože nechtěl, aby vlak odjel s jeho věcmi. Už ale nestihl vystoupit. Útočník zůstal na nástupišti, kde si prostě počkal na další vlak. Zachytili ho tam ale bezpečnostní kamery, policie díky tomu zná jeho podobu.

Šéf Městské policie Praha Eduard Šuster.

Napadenou ženu museli ošetřit záchranáři, kvůli zranění obličeje. Brýle v hodnotě více než tři tisíce korun, které měla napadená na sobě, byly útokem zničené. 

Pomozte při pátrání!

„Jestli někdo muže na záběrech poznává, ať se ozve na linku 158. Prosíme, ať se ozvou i svědci incidentu. Někteří si událost natáčeli na telefon, což by prověřování případu mohlo pomoci,“ dodává Daněk.


Surovec v metru napadl stařenku (90), požádala ho, aby ji pustil sednout Policie ČrTaké přečtěte

TELEVIZIONÁŘ: Slovensko ukáže, kudy vede jiná Cesta do nemožna

Z filmu Cesta do nemožna | foto: ČT Hrdinou filmu je totiž Milan Rastislav Štefánik, který …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *