Web zprávy

Nařízení vlády je nerealizovatelné, ozývají se pořadatelé farmářských trhů. Žádají změnu restrikcí | iROZHLAS

Vláda by měla upravit opatření pro farmářské trhy, podle kterého může být na 400 metrech čtverečních nejvýše 20 lidí. Je nerealizovatelné. Pokud by restrikce zůstala v platnosti ve stávajícím znění, hrozí, že farmáři nebudou trhy raději pořádat. V otevřeném dopise vládě to ve čtvrtek uvedla Asociace farmářských tržišť České republiky.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítFarmářské trhy v Královéhradeckém kraji. | Foto: David Taneček | Zdroj: ČTK

Vládní nařízení podle asociace nařizuje, že na jednoho člověka na farmářských trzích má připadat plocha 4 × 5 metrů, přitom pro dvoumetrový rozestup stačí plocha 2 × 2 metry.

Vláda by měla opatření změnit na tuto úroveň, uvedla asociace. Organizátor je dále podle ní na rozdíl od supermarketů přímo zodpovědný za to, kolik lidí se v místě pohybuje. Prostor trhů je přitom volně přístupný.


Trhy na pražské náplavce v sobotu nebudou. Dodržet vládní opatření je podle organizátorů nemožné


Číst článek

Odborné posudky podle asociace několikrát potvrdily, že nakupování na vzduchu je z hlediska šíření nákazy bezpečnější než v uzavřených prostorech. „Jsme rádi, že jste nyní farmářské trhy nezakázali plošně, jako tomu bylo během tzv. první vlny koronavirové krize, i když ostatní prodejny potravin i supermarkety zůstaly otevřeny. S novým nařízením pro farmářské trhy, jako je rozvolnění mezer mezi stánky na minimálně čtyři metry nebo zákaz konzumace na místě, posílení hlídek atd., souhlasíme, jsou logická, v souladu s myšlenkou podpory našim farmářům a výrobcům,“ uvedla dále asociace.

Vláda od středy zakázala prodej na trzích kromě prodeje potravin na farmářských trzích. Dovolený je i prodej z pojízdných prodejen. Zakázána je konzumace na trzích.

Podle dosluhujícího ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) kabinet zvažoval i úplný zákaz prodejů na trzích. O víkendu se v médiích totiž objevily záběry zaplněné pražské náplavky, která je tradičním místem jejich konání.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Fotka s varanem se prodraží. Indonésané staví luxusní novodobý Jurský park

Varan komodský je známý také jako komodský drak; tuto přezdívku plně opravňuje jeho váha, která …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *