Web zprávy

Navalnyj sdílel fotografii na Instagramu a vzkázal příznivcům: Konečně mohu sám dýchat

čip, ČTK
15. září 2020 • 13:35

foto: Instagram

„Zdravím, tady je Navalnyj. Chybíte mi. Pořád ještě nic nedokážu, ale včera jsem mohl celý den dýchat sám. Úplně sám. Nepoužil jsem žádnou vnější pomoc, ani ten nejjednodušší ventil v krku. Velice se mi to líbilo. Úžasný, mnohými podceňovaný proces. Doporučuji,“ napsal Navalnyj k dojemné fotografii s rodinou.

Berlínská klinika v pondělí uvedla, že se Navalného stav zlepšuje, už mu nemusí být poskytováno umělé dýchání a občas může krátce vstát z nemocničního lůžka. Německá vláda současně oznámila, že kromě německých expertů i laboratoře ve Švédsku a ve Francii nezávisle na sobě na základě zkoumání vzorků dospěly k závěru, že Navalnyj byl otráven novičokem, což je látka vyvinutá v bývalém Sovětském svazu.

Novičok proslul poté, co jím byl v předloni v březnu v anglickém Salisbury otráven spolu se svou dcerou bývalý důstojník ruské armádní rozvědky Sergej Skripal, který si ve vlasti odpykal trest za špionáž pro Brity. Londýn z otrávení Skripalových obvinil Rusko, Moskva vše popřela.

Navalnyj se vrátí: Útok proti neúplatnému kritikovi byl okatým pokusem o vraždu

Jefim Fištejn
8. září 2020 • 12:00

Do Berlína byl Navalnyj převezen v kómatu z nemocnice v ruském Omsku několik dní poté, co během letu ze Sibiře do Moskvy 20. srpna zkolaboval. Evropská unie podle šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella pokládá otravu za pokus o zavraždění Navalného zakázanou chemickou zbraní.

Západ od Ruska požaduje objasnění a zevrubné vyšetřování. Moskva tvrdí, že není co vyšetřovat, protože ruští lékaři v Navalného těle žádné toxické látky nenašli a pro spuštění vyšetřování chybějí důkazy. Dnes mluvčí Kremlu prohlásil, že Moskva nechápe, proč taky nedostala vzorky, které německá strana poskytla laboratořím ve Francii a Švédsku. „Rusko absolutně bylo a zůstává otevřeno spolupráci a součinnosti při objasnění toho, co se stalo,“ ujistil mluvčí Dmitrij Peskov, tradičně bez toho, že by zmínil jméno odpůrce prezidenta Vladimira Putina.

Vladimír Mertlík: Ruská vakcína proti koronaviru se neočkuje, stačí ji nalít do čaje.…

Vladimír Mertlík
31. srpna 2020 • 10:31

Rozpolcené Rusko: Kreml otravu Navalného popírá, policie ale zahájila vyšetřování

-bam-
27. srpna 2020 • 12:35

 

 

„Zdravím, tady je Navalnyj. Chybíte mi. Pořád ještě nic nedokážu, ale včera jsem mohl celý den dýchat sám. Úplně sám. Nepoužil jsem žádnou vnější pomoc, ani ten nejjednodušší ventil v krku. Velice se mi to líbilo. Úžasný, mnohými podceňovaný proces. Doporučuji,“ „Zdravím, tady je Navalnyj. Chybíte mi. Pořád ještě nic nedokážu, ale včera jsem mohl celý den dýchat sám. Úplně sám. Nepoužil jsem žádnou vnější pomoc, ani ten nejjednodušší ventil v krku. Velice se mi to líbilo. Úžasný, mnohými podceňovaný proces. Doporučuji,“ „Zdravím, tady je Navalnyj. Chybíte mi. Pořád ještě nic nedokážu, ale včera jsem mohl celý den dýchat sám. Úplně sám. Nepoužil jsem žádnou vnější pomoc, ani ten nejjednodušší ventil v krku. Velice se mi to líbilo. Úžasný, mnohými podceňovaný proces. Doporučuji,“ „Zdravím, tady je Navalnyj. Chybíte mi. Pořád ještě nic nedokážu, ale včera jsem mohl celý den dýchat sám. Úplně sám. Nepoužil jsem žádnou vnější pomoc, ani ten nejjednodušší ventil v krku. Velice se mi to líbilo. Úžasný, mnohými podceňovaný proces. Doporučuji,“ „Zdravím, tady je Navalnyj. Chybíte mi. Pořád ještě nic nedokážu, ale včera jsem mohl celý den dýchat sám. Úplně sám. Nepoužil jsem žádnou vnější pomoc, ani ten nejjednodušší ventil v krku. Velice se mi to líbilo. Úžasný, mnohými podceňovaný proces. Doporučuji,“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Také přečtěte

Policie řeší chování poslanců Volného a Bojka, neměli roušky

„Možným porušením hygienických opatření ze strany dvou poslanců Parlamentu ČR, ke kterému mělo dojít během …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *