Web zprávy

Návrat drastických opatření a 2 tisíce nakažených denně. Bude hůř, možná by se měl nakazit Babiš, říká Flégr

Počet nakažených vyskočí brzy nad tisíc a pak poroste i nad 2 tisíce, tvrdí profesor Flégr. Znovu se totiž propojí společnost, mimo jiné díky otevření škol, které se ale podle Flégra znovu zavřou, zřejmě i ty základní. Šíření viru ale bude svědčit i počasí a změna chování lidí. Flégr v rozhovoru vysvětluje, jakou roli hraje třeba vlhkost v místnostech, ve kterých spolu znovu víc budeme.

Všichni bychom měli podle Flégra nosit roušky, a to na více místech, než je teď povinné. Je to celé o naší vlastní zodpovědnosti a ohleduplnosti. Měli bychom se míň scházet, být co nejvíc doma. Podle Flégra by možná pomohlo, kdyby se nakazil i premiér Babiš, třeba by pak bral epidemii víc vážně. Lidé, kteří roušky odmítají a argumentují proti nim, včetně lékařů, se podle Flégra pletou.

Profesor Žaloudík: Roušky škodí, nebojím se covidu, ale kroků vlády. V zarouškované…

Čestmír Strakatý
19. srpna 2020 • 14:48

Na místě jsou obavy, že koronavirus za sebou zanechává trvalé následky, míní biolog. Jsou tu ale i pozitivní zprávy. Vakcínou bude potřeba proočkovat méně lidí, než se původně myslelo. Zároveň se díky němu posuneme dopředu třeba v tom, že přestaneme dělat nesmyslné mezinárodní konference a budeme víc pracovat z domova.

Příroda nám dala 100 let klidu a teď se vracíme zpátky do normálu, říká Flégr. Tím normálem se myslí vyrovnávání se s pandemiemi, epidemiemi a podobnými úskalími. Máme štěstí, že covid-19 je jen „chcípáček“. Mohlo to totiž být daleko horší.

Lékař Šedo: Umírání s covidem je stejné jako s rakovinou, roušky fungují, ať Žaloudík…

Čestmír Strakatý
21. srpna 2020 • 17:23

Jaká opatření budou muset přijít a kdy? Proč si profesor Flégr myslí, že nákaza se bude znovu šířit daleko rychleji a bude daleko nebezpečnější? Jak se dívá na odmítání roušek a vládních opatření? A byla chyba otevřít hranice a sundat roušky v květnu?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Epidemiolog Maďar: Zachrání nás jen roušky, na podzim přijde chaos, kvůli strachu o…

Čestmír Strakatý
27. července 2020 • 16:46

Profesor Válek: Maďar je ztráta. Dejme důchodcům kvalitní roušky, ne peníze, očkování…

Čestmír Strakatý
25. srpna 2020 • 17:06Také přečtěte

Svým ryzlinkem rýnským boduje české vinařství i ve světě

Při použití uvedené technologie se vykvašené víno nestáčí, ale je po nějakou dobu ponecháno na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště