Web zprávy

Nebýt řetízku, jsem mrtvý, řekl u soudu taxikář bodnutý nožem do krku


Znojemský taxikář František B. vezl letos 28. ledna opilého Filipa Staška domů. Pasažér, se kterým se znal, ovšem podle spisu neměl peníze. Proto se s ním taxikář vydal do jeho bytu, kde se zdržel několik desítek minut. 

„Ukazoval mi (obžalovaný) hlubokou studnu na zahradě před domem, přikládal mi lovecký nůž ke krku a ptal se, jak bych v takové situaci reagoval. Měl jsem strach,“ líčil před soudem poškozený. 

Obžalovaný, kterému tehdy bylo 21 let, se po chvíli strávené doma údajně rozhodl jet zpátky do města, proto zamířil společně s taxikářem ke dveřím. 

„Dal mi klíče, ať odemknu dveře. Šel jsem tedy první a zničehonic jsem ucítil bolest na krku, když se mi tam zabodl nůž. Kdyby se nezachytil o řetízek na krku, byl bych mrtvý,“ popisoval taxikář, který i se zraněním dokázal dojít k autu, odjet a zavolat si pomoc.

Stašek před soudem přiznal, že v den incidentu měl v sobě kromě značného množství alkoholu i pervitin. Z večera si údajně kromě krátkého záblesku, jak švihl nožem, nic nepamatuje.

Svědci se shodli, že obžalovaný má s návykovými látkami dlouhodobě potíže. „Moc se po něm neovládá, je dost hlasitý,“ uvedla jeho kolegyně z práce. „Po alkoholu trpí výpadky paměti, podobně jako já,“ přidal se jeho otec. 

Po výpovědi řidiče taxíku se Filip Stašek přihlásil o slovo a přímo k poškozenému promluvil. „Promiň, nechtěl jsem tě zabít. Vůbec nevím, jak se to stalo,“ omlouval se napadenému. „Oukej,“ opáčil poškozený.

I přes vyjádřenou lítost soudce žádost obžalovaného o propuštění z vazby zamítl.

Podle soudní znalkyně Beaty Nour Mohammadi netrpí obžalovaný žádnou psychickou poruchou, drogami si prý však může kompenzovat pocit méněcennosti.

Za pokus o vraždu hrozí Staškovi až osmnáct let vězení. Hlavní líčení bude  pokračovat výslechy svědků a znaleckými posudky na začátku října.

Také přečtěte

Reynkův zámek má ožít už v létě, vznikne v něm Česko-francouzské centrum

Hlavní cíl Památníku národního písemnictví (PNP) je vytvořit živé místo pro setkávání, aby i další …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště