Web zprávy

Nechte Vaše peníze pracovat pro vás díky P2P investicím

Řešením jsou investice. Možná si říkáte, že tento pojem není tak úplně vhodný pro vás, ale věřte nám, že určitě naleznete typ investice, jež vám bude vyhovovat. Jedním z nich mohou být i P2P půjčky. Pochopitelně ze strany investora, nikoliv žadatele. O co se jedná?

P2P půjčky ze strany investora

P2P půjčky shromážďují dvě skupiny uživatelů. Tou první skupinou jsou žadatelé o půjčku. Na straně druhé stojí investoří, kteří se žadatelům na půjčku skládají. Na základě toho si tvoří pasivní příjem. Jak již bylo sděleno, jde o typ investice. Jinými slovy je tedy platforma P2P založena na půjčování lidem, ale ne od bankovních či nebankovních institucí, ale přímo od lidí. Investorem se může stát kdokoliv, kdo splňuje plnoletost a provede na jednom z portálu registraci. Je potřeba si totiž najít vhodného zprostředkovatele. Ten dohlíží na to, aby vše probíhalo podle zákona.

Autor: Lundea.com

Na co si lidé půjčují? Údaje z portálu Lundea.com

Zprostředkovatelů zabývajících se P2P půjčkami je na trhu mnoho. Každý funguje na odlišných principech. Na vás tedy bude záležet, jakého z nich si vyberete. To se bude odvíjet od toho, jaká konkrétní platforma vám bude nejvíce vyhovovat. Jak jsme uvedli v předchozích odstavcích, zprostředkovatelé mohou fungovat takovou formou, v nichž se investoři skládají žadateli na půjčku, a to do té doby, než je celá částka vybrána. Dále ale lze narazit na zprostředkovatele, kde si vyberete na tržišti půjčku a tu budete následně financovat celou. S dlužníkem se domluvíte na konkrétních podmínkách.

Jak takový zprostředkovatelský portál funguje?

Po registraci si v první řadě vyberete vhodnou investici neboli půjčku od žadatele, který vám nejvíce vyhovuje. Této osobě zadáte nabídku. Ta se skládá z částky a úrokové sazby, na kterou jste ochotní přistoupit. Jakmile se nabídka žadateli odešle, čekáte na výsledek. Musíte počítat s tím, že v souboji budete s více investory. Žadatel si vybere tu nabídku, která mu bude vyhovovat.

Jakožto investor si můžete vyžádat od žadatele doplňující informace. Mezi ně patří například potvrzení příjmu od zaměstnavatele. Rovněž ho lze požádat o to, aby do procesu zapojil ručitele nebo zastavil nemovitost. Vybere-li si žadatel nabídku od vás, pokračuje se k dalším potřebným krokům. V této fázi musíte vyčkávat. Žadateli je odeslána od zprostředkovatele neboli portálu smluvní dokumentace. Jakožto investor se nemusíte ničeho obávat. Žadatel podpisem stvrzuje, že se vším, na čem jste domluvení souhlasí.

Statistiky nejsou od věci

Statistiky u tohoto typu investic a zprostředkovatele mluví jasně. Průměrná úroková sazba se pohybuje v rozmezí od 5 do 15 %. p.a. Je ovšem potřeba vědět, že se tato úroková sazba dělí také mezi samotného zprostředkovatele. U jednotlivých nabídek budete seznámení s tím, jaký výnos vám půjčka zařídí. Budete-li investovat vyšší částku a do více půjček, vaše měsíční pasivní příjem jen poroste. P2P investice mohou být výnosné. I tady je nutné ovšem přemýšlet tzv. dopředu.

 Také přečtěte

V Rusku zmizela při sáňkování dívka, našla se po osmi hodinách. Zachránila ji teplá voda kanalizace | iROZHLAS

Ruská prokuratura začala vyšetřovat okolnosti, za kterých ve městě Južno-Sachalinsku na ostrově Sachalin na ruském …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *