Web zprávy

Nejostřejší Kona už je na Ringu. Nový Hyundai se připravuje na představení

Představení nového ostrého Hyundai se kvapem blíží. Alespoň tomu tedy vše naznačuje, protože Jihokorejci už začali na nejslavnějším německém okruhu Nürburgring testovat ostrou verzi crossoveru Kona s přízviskem N.

Označení N už Hyundai použil u jednoho ze svých nejprodávanějších modelů i30 N a před nedávnem i u menšího městského hatchbacku i20 N. Kona N by oba modely měla doplnit.

Nabídnout by měla ostrý design a rozhodně i bohatší sportovní výbavu. Očekávat můžeme difuzor nebo zadní spoiler. Leccos může naznačit nedávný facelift modelu Kona, konkrétně jeho designová úprava N-Line.

Po velkém úspěchu modelu i30 N budou ale s jistotou největší očekávání ležet na technice pod kapotou. Silný hatchback těžil od samého začátku ze silného dvoulitrového motoru pod kapotou a zdá se, že právě tento osvědčený motor využije i Kona N. Konkrétně se jedná o přeplňovaný čtyřválec s výkonem buď 250, nebo v případě verze Performace 280 koní.

Hyundai není příliš sdílný ohledně bližších detailů o svém, v pořadí už třetím modelu s označením N. Právě proto nelze určit, kdy přesně se ostrá Kona definitivně představí v celé své kráse. Pokochat se tak můžeme pouze špionážními snímky z Nürburgringu.

Tam ostatně Hyundai plánuje zůstal delší dobu. V blízké době totiž hodlá zařadit na své portfolio i své druhé největší SUV Tucson ve verzi N, a také nedávno představený nový model Elantra. Ten však bude nejspíše jen pro trh v Americe a Asii.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Hyundai na Sauto.cz.

Také přečtěte

Z příběhů živnostníků doslova mrazí: vláda jim slibuje pomoc, oni ale živoří

Vyhořelá z toho, co se děje, se nyní cítí Zuzana S., kosmetička z Karviné. „Věčně zavřeno. Situace …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *