Web zprávy

Němci hromadí zásoby před další očekávanou uzávěrou

Do médií uniklo vyjádření Merkelové, která si na uzavřeném jednání užšího vedení CDU postěžovala na současnou situaci, kterou nevidí vůbec optimisticky. „Jsou před námi velmi, velmi těžké měsíce…,“ řekla údajně kancléřka a dodala: „Takhle to dál nejde.“ Všechna média shodně informují o tom, že německá vláda nevylučuje, že zasáhne najednou a velmi tvrdě, aby se počet nakažených dostal na snesitelnou míru, a nebyla tak ohrožena stabilita německého zdravotního systému.

Nálada mezi obyvatelstvem je stále pesimističtější. Podobně jako na jaře narůstá poptávka po některých druzích trvanlivého zboží. Němci opět „křečkují“ (Hamsterkäufe), jak se říká zběsilým nákupům do zásoby. Podle statistických údajů už v předminulém týdnu prudce rostl prodej toaletního papíru, který se ve srovnání s běžnými nákupy letošního a minulého roku zdvojnásobil. Na odbyt jdou i trvanlivé potraviny. Například prodej mouky se zvýšil skoro o třicet procent, odbyt rýže vyskočil o neuvěřitelných 58 procent. Nárůst zájmu vykazují i v jarní vlně nemoci hojně karikované kvasnice, kterých se prodává o třetinu více než obvykle.

Podle německého svazu obchodníků s potravinami není k „syslení“ zásob žádný důvod. Na rozdíl od jara, kdy nikdo s tak velkým náporem zákazníků zprvu nepočítal, jsou prodejci velmi dobře připraveni, a hlavně zásobeni. „Ani do budoucna není z našeho pohledu důvod k tomu, aby si lidé dělali zásoby,“ praví se v oficiálním prohlášení svazu prodejců potravin s tím, že zásobování zbožím je stabilní a zásoby ve skladech dostatečné. I jednotlivé supermarkety uklidňují spotřebitele, že potravin je dost a budou k dispozici neustále.

Proti vykupování trvanlivého zboží v obavě před novou uzávěrou vystoupila i spolková ministryně zemědělství Julia Klöcknerová. Šéfka úřadu vyzvala spotřebitele, aby zbytečně nenakupovali dopředu, protože zboží – včetně toaletního papíru – bude dost.Také přečtěte

Národní kulturní památka, kterou kritizoval Zeman, se konečně dočká opravy

Zákupský hospodářský dvůr, jehož nejvýznamnější součástí byla konírna dimenzovaná pro ustájení až 60 koní, nechala …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *