Web zprávy

Německá policie vyklidila známý berlínský squat. V akci bylo na 1 500 mužů


Mluvčí berlínské policie Thilo Cablitz na místě činu uvedl, že při zásahu proti takzvanému squatu Liebig 34 bylo povoláno přibližně 1 500 policistů. Squat se nachází v městské čtvrti Friedrichshain a nese jméno podle své adresy Liebigstrasse 34.

Poté, co obyvatelé domu odmítli otevřít dveře zaměstnanci soudu, který jim měl doručit oznámení o vystěhování, vnikla do budovy policejní hlídka. Někteří obyvatelé se bránili pěstmi, když se je policisté snažili snést z vyšších pater po žebříku. 

Před budovou zdobenou graffiti stálo obrněné auto. Policie se pro klidnější průběh celé akce snažila udržet přihlížející v dostatečné vzdálenosti.

Na místech vzdálenějších od samotné budovy házeli příznivci obyvatel na policii petardy a láhve. Cablitz uvedl, že další protesty byly pak klidnější, ačkoliv byla policie připravena na eskalaci násilí v celém městě.

Budova squatu je obydlena už třicet let a byla předmětem mnoha soudních bitev. Jako jeden z nejznámějších berlínských squatů je právě Liebig 34 symbolem levicové scény v hlavním městě.Také přečtěte

Očkovací centrum v klatovském kulturním domě zvládne stovky lidí denně

Za vznikem centra byla podle koordinátorky očkování Klatovské nemocnice Vladislavy Veselé náhoda. Pracovníci nemocnice totiž …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *