Web zprávy

Nemocnice žádají odměny pro zdravotníky, stát na ně vyhradil 11 miliard


Ministerstvo zdravotnictví přijímá žádosti o dotace do soboty.

Zdravotníci v nemocnicích akutní a lůžkové péče mají podle vlády dostat za období od března do května 75 tisíc korun, pokud mají celý úvazek. Ostatním pracovníkům náleží odměna 30 tisíc korun.

O maximální dotaci žádala krajská zdravotní

Například Krajská zdravotní, která v Ústeckém kraji spravuje pět nemocnic, žádá o maximální dotaci, která pro ni byla na odměny určena, a to zhruba 524 milionů. Zástupci společnosti to uvedli v tiskové zprávě.

O podobnou částku požádal Jihomoravský kraj jako zřizovatel devíti nemocnic a záchranné služby. Z toho 400 milionů je pro nemocnice a peníze mají být pro zhruba 5 500 lidí. „Záchranná služba peníze na odměny už dostala, nemocnice je dostanou v říjnu,“ řekl krajský radní pro zdravotnictví Milan Vojta (ANO).

Odmění zdravotníky v první linii i v krajích? Některé tvrdí, že na to nemají

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně podala požadavek na 213 milionů. Odměna bude zaměstnancům krácena podle výše úvazku a počtu odpracovaných hodin i přítomnosti na pracovišti například s ohledem dovolenou nebo pracovní neschopnost, uvedla mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

O stovky milionů na úhradu mimořádných odměn zdravotníkům žádá i Nemocnice Pardubického kraje, pod kterou patří pět krajských nemocnic, nebo královéhradecká fakultní nemocnice, kde odměny dostane zhruba 5300 zaměstnanců. Královéhradecké krajské nemocnice chtějí na odměny podle mluvčí Lucie Chytilové přes 200 milionů. 

Požadavky oblastních nemocnic jsou o něco nižší, například náchodská požaduje sto milionů, jičínská 66,5 milionu a trutnovská 49 milionů Kč.

Ostravská fakultní nemocnice podklady pro dotace pošle v sobotu. Podle odhadu, který se bude dnes zpřesňovat, bude žádat o 278 milionů Kč pro 4200 zaměstnanců, uvedla mluvčí nemocnice Petra Petlachová.

Odměny dostanou i zdravotníci, kteří se nestarali o pacienty s covidem-19

Liberecká krajská nemocnice žádá 213,5 milionu korun řádově pro 3 tisíce lidí. Její mluvčí Václav Řičář ČTK řekl, že odměny jsou určeny pro všechny zaměstnance, kteří pro nemocnici v daném období pracovali, tedy i pro ty, kteří pro ni už nepracují.

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně požádala o 164 milionů korun pro 2 592 zaměstnanců, řekl dnes ČTK mluvčí nemocnic Zlínského kraje Egon Havrlant. O 50 milionů nižší je žádost o dotaci, kterou státu směřuje Karlovarská krajská nemocnice, kam spadá nemocnice v Karlových Varech a Chebu. Podle mluvčího Vladislava Podrackého má být odměněno 1 922 zaměstnanců.

Nemocnice Plzeňského kraje žádá přes 100 milionů

Nemocnice Plzeňského kraje, která zastřešuje krajské nemocnice, požádala podle mluvčího Jiřího Kokošky o více než 100 milionů. „Po odečtení povinných odvodů si částku rozdělí zhruba 1 900 zaměstnanců všech šesti krajských nemocnic,“ řekl.

Fakultní nemocnice Plzeň odeslala na ministerstvo žádost o příspěvek na odměny pro téměř 5 tisíc pracovníků ve výši přes 332 milionů. „Částka je včetně odvodů zaměstnavatele,“ uvedla mluvčí Gabriela Levorová.

Kolem 80 milionů požadují na odměny podle mluvčích Krajská nemocnice v Příbrami nebo krajem zřizovaná nemocnice v Novém Městě na Moravě. O dotaci zažádala rovněž společnost AGEL Středomoravská nemocniční. Částku ale nesdělila. „Žádost byla podána pro všechny zaměstnance, kteří na dotaci mají nárok,“ řekla Radka Miloševská ze společnosti, která provozuje krajské nemocnice v Prostějově, Přerově a Šternberku

Také přečtěte

Odpadky i výkaly. Majitel proslulé britské památky si stěžuje na chování turistů

Skalní oblouk Durdle Door v anglickém Dorsetu je populárním výletním místem, pramalou radost z toho ale má …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště