Web zprávy

Neshody v ODS: Vystrčil podpořil Ivo Valentu. Novotný bouří

Do druhého kola senátních voleb postoupili na Uherskohradišťsku senátor a spoluzakladatel holdingu Synot Ivo Valenta ( za Stranu soukromníků ČR) a starosta Starého Města Josef Bazala (KDU-ČSL). Oba si dost věří, ale vzájemně se považují za velmi těžké soupeře. A tak, zdá se, potřebují poslední týden využít k „posbírání“ dostatečného množství voličů.

Valenta se v Senátu přidal do klubu ODS, stranu v minulosti podporoval i finančně, v roce 2018 jí věnoval 2 miliony korun. V jeho kampani za znovuzvolení ho tak šéf horní komory Miloš Vystrčil (ODS) podpořil. „Oceňuji ho zejména pro jeho trvalou podporu drobných živnostníků a podnikatelů. Udělal pro ně v Senátu veliký kus práce,“ říká Vystrčil ve videu, která má Valenta na svém facebooku.

Novotný: Volit ho může jen hlupák

Jenže za to se na Vystrčila okamžitě začala sypat kritika a to i z jeho vlastních řad. Miliardář a loterijní král leží v žaludku třeba výraznému starostovi Řeporyjí Pavlu Novotnému. Ten radši vyjádřil podporu Valentově vyzyvateli z řad lidovců, Josefu Bazalovi. „Sponzora Trikolóry může volit jen duševní mrzák. Ivoše jako takového jen hlupák. Nevěřím mu ani dobrý den i bez Trikolory,“ napsal si v reakci rázně na sociální síť.

Filip dá po debaklu funkci šéfa KSČM k dispozici. Expert: Babišovi to může rozložit vládu

A to, že ho podpořil vysoce postavený člen ODS, který straně přihrává důležité body, je Novotnému zřejmě jedno. „Je mi fuk, kdo jej z našeho top vedení podpořil a že dává ODS peníze. Xenofobní, nedůvěryhodný zloun. Držím palce panu kolegovi starostovi Josefu Bazalovi,“ dodal.

Fiala připomněl Kuberu a prosí o hlasy

Právě na Vystrčilově osobě však Novotného strana kampaň nyní staví. Vystrčil potřebuje, aby v Senátu zůstalo dost osobností v klubu ODS a on tak mohl být nadále jeho předsedou. „Osud Jaroslavu Kuberovi nedovolil pokračovat v jeho práci, Miloš Vystrčil v ní pokračuje. On i náš senátorský klub potřebují vaši podporu. Prosím, přijďte v pátek a v sobotu k volbám,“ prosil a připomínal skon někdejšího předsedy Senátu Jaroslava Kubery šéf strany Petr Fiala (ODS).

Volby 2020: Výhru ANO vystřídala „sprcha“ pro Babiše a Zeman zaryl od poražené levice

Vystrčil pak ještě na svém twitteru upřesnil, proč vlastně Valentu podpořil. „Ivo Valenta vstupem do senátorského klubu ODS před dvěma roky umožnil následně pro Jaroslava Kuberu vyjednat pozici předsedy Senátu,“ připomněl.

„Nyní by pro mě mohlo být výhodné hodit ho přes palubu, ale to není a nikdy nebyl můj styl,“ dodal Vystrčil. „Nezlobím se na vás, protože vím, že musíte. Jinak bych se zlobil. Plně to chápu,“ odpověděl Vystrčilovi Pavel Novotný. 

Vystrčil pro Blesk: O ústrcích Zemana, lítosti ženy a době, kdy držel „hubu a krok“

Doplnil však, že si stojí za svým: „Jdu podpořit Bazalu a zkusím mu nějaké peníze poslat, jestli to má ještě smysl. Pohrdám podporovateli Trikolory a xenofoby. Naštěstí si to mohu dovolit. Bude to hezký souboj. Snad Ivo prohraje.“ Mezitím si už podpory svého kandidáta z cizí strany všimli lidovci. „Díky za Jožku Bazalu, je to skvělý chlap,“ napsal v reakci Jan Bartošek, místopředseda KDU-ČSL.

Koronavirus ONLINE: Dusno mezi Plagou a Prymulou, zavře se v ČR i druhý stupeň základek?Také přečtěte

Cizinci tvoří v Česku 15 procent všech zaměstnanců

Jak uvedl Dalibor Holý z ČSÚ, zaměstnanců ze zahraničí přibylo ve všech odvětvích. Koronavirová krize …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *