Web zprávy

No sláva! Spotify HiFi nabídne kvalitu i pro náročnější posluchače


Aplikace Spotify.


| foto: screenshot a koláž Technet.cz

Pro náročnější posluchače bylo zatím Spotify zapovězeno, protože i v nejlepším nastavení nabízelo jen ztrátově komprimovaný formát AAC 256 kbit/s. Kdo chtěl poslouchat kvalitněji, v bezztrátově komprimovaných formátech, sáhl raději po službě Tidal, Dezzer HiFi, nebo – pokud poslouchal především klasiku – Idagio.

Během letošního roku dostanou předplatitelé Spotify Premium na některých trzích možnost upgradovat svůj účet na Spotify HiFi, ve které přibude volba kvality na úrovni bezztrátově komprimovaných streamů 44 kHz / 16 bit (tedy kvalita CD). Tento tarif bude nabízen i novým uživatelům. Přesnější harmonogram, kdy na kterých trzích bude lepší kvalita dostupná, jsme se nedozvěděli. Stejně jako cenu, za kterou bude – stejně jako u konkurence lze předpokládat, že za kvalitu si bude nutné výrazněji připlatit.

Vyšší zvuková kvalita se dostane i do aktivních reprosoustav, soundbarů, AV receiverů a dalších zařízení s vestavěnou službou Spotify Connect. Zda k tomu bude potřeba aktualizace firmware, nebo bude přechod zcela plynulý, zatím není jisté.

Zda se Spotify chystá i na zvuk s vysokým rozlišením (až 192 kHz / 24 bit) a MQA, jako umí Tidal, firma nezveřejnila.

Spotify nabídne i nový obsah, například rozšíří nabídku podcastů. Těšit se můžeme například na Renegades: Born in the USA, které budou připravovat legendární rocker Bruce Springsteen a bývalý prezident USA Barack Obama.

Zajímavá budou podcastová zpracování komiksů vydavatelství DC Comics – pro začátek půjde o Batman Unburied, později možná dojde i na Suermana, Wonder Woman a další.

Také přečtěte

Zeman na Babišovu žádost požádal Čínu o vakcínu od firmy Sinopharm. Peking zřejmě žádosti vyhoví | iROZHLAS

Předseda vlády požádal prezidenta republiky, aby se obrátil na prezidenta ČLR s žádostí o dodání čínské …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště