Web zprávy

Nové iPhony se ukážou příští týden

Velkou tiskovku pořádal Apple již letos v září, k vidění však nové iPhony překvapivě nebyly. Místo toho americký počítačový gigant lákal na dva nové tablety iPad a dvoje chytré hodinky Apple Watch.

Nových iPhonů bychom se tak měli dočkat na slavnostní akci příští týden. Uskuteční se v úterý v 10:00 pacifického času, což odpovídá 19:00 středoevropského času. Americký počítačový gigant se tentokrát rozhodl všechny fanoušky napínat a vůbec nic dopředu nenaznačil.

V minulosti přitom prakticky vždy připisoval na pozvánky nějaký slogan, aby uživatele navnadil. Letošní pozvánka však obsahuje pouze čas, datum a místo konání.

Pozvánka na tiskovku společnosti Apple

Foto: repro Apple

Nejlevnější iPhone

Nové iPhony nebudou mimochodem jedinými smartphony, které americký počítačový gigant letos ukázal. Už v dubnu se totiž ukázal nejlevnější model iPhone SE (2020), který je k mání ve třech barevných provedeních. V černé, červené a bílé barvě je možné zakoupit kromě základní 64GB varianty za 12 990 Kč také modely se 128 a 256GB úložným prostorem. Ty vyjdou na 14 490 a 17 590 Kč.

Tak nízkou cenu může Apple nabídnout, protože do staršího těla umístil nové výkonné součástky. Právě proto vypadá novinka jako iPhone 8, ale uvnitř má stejný procesor jako nejlepší iPhone 11 Pro, tedy konkrétně Apple A13 Bionic.

Ústupky se ale najdou také. Místo velkého OLED panelu, který zakrývá celou čelní stranu, má tak novinka pouze 4,7palcový Retina displej s velkými rámečky nad a pod displejem. Na druhou stranu díky tomu se na čelní stranu vešla čtečka otisků prstů Touch ID, kterou jedenáctky nemají.

Potěší i rychlé 18W nabíjení, díky kterému se telefon dobije na 50 % za pouhých 30 minut.

Konstrukce je složena z hliníku a odolného skla, výrobce láká i na voděodolnost. Pod hladinou je iPhone SE možné používat po dobu 30 minut až v hloubce jednoho metru. Proti dražším jedenáctkám si pohoršily fotoaparáty, na přední i zadní straně je totiž po jednom objektivu.

Apple iPhone SE (2020)

Foto: archív výrobce

Také přečtěte

V Číně rozšířili testy o výtěry z konečníku

V Číně začali nově ke zjišťování nákazy koronavirem používat odběry z konečníku, uvedla v neděli státní televize CCTV. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *